Le Championnat: Pokrivač 'požutio' u pobjedi Monaca

U utakmici 12. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco je, uz pomoć hrvatskog trojca, slavio na gostovanju kod Le Havrea 3-2...

Dario Šimić jedini je od Hrvata odigrao cijelu utakmicu u posljednjoj liniji pobjedničke momčadi, požutjeli Nikola Pokrivač iz igre je izašao u 66. minuti, a umjesto na njega na travnjak je istrčao Jerko Leko. Javnu opomenu Pokrivač je zaradio u 32. minuti susreta zbog, kako je ocijenio sudac utakmice Gautier, grubog prekršaja na Stephaneu Norou. Pretposljednja momčad Le Championnata cijeli je dvoboj bila u podređenom položaju. Ubacivanje iz kuta u 19. minuti Cufre je pretvorio u vodstvo Monaca, koje pet minuta prije odlaska na odmor povećava Licata. Agresivan početak drugog dijela ubrzo donosi još dva pogotka. Prvo je u 48. minuti Nestor pogodio za smanjenje zaostatka domaće momčadi, da bi u 51. Južnokoreanac Park ponovno odveo Monaco na dva pogotka razlike. Do kraja utakmice, točnije u 60. minuti, Alassane tek uspijeva ublažiti poraz svog tima.