Kraj sezone sa stilom: Hezonja 10, Bogdanović 29, Dukan 6

Bojan Bogdanović bio je najbolji u porazu svojih Netsa u posljednjoj utakmici sezone. Hrvatski košarkaš zabio je 29 koševa. Mario Hezonja zabio je 10 u porazu Orlanda

Iako su Brooklyn Netsi Bojana Bogdanovića poraženi u zadnjoj utakmici regularnog dijela sezone od Toronto Raptorsa, on je bio sjajan zabivši 29 koševa, a poraz je doživio i Orlando Magic za kojeg je Mario Hezonja zabio deset koševa, dok je Minnesota Timberwolvesa bila uvjerljiva protiv New Orleans Pelicansa i Damjan Rudež je upisao samo dva skoka.

Toronto Raptors su druga momčad Istočne konferencije i sinoć su sa 103-96 pobijedili Brooklyn Netse. Do pobjede ih je odveo Norman Powell koji je zabio 30 koševa. U redovima Brooklyna najučinkovitiji je bio Bogdanović koji je odigrao 37:02 minute i uz 29 koševa, od čega je sedam trica, dodao šest skokova i dvije asistencije. Raptorsi su ovu sezonu završili s omjerom pobjeda i poraza 56-26 nakon što su u nju ušli kao jedina momčad NBA koja prije nije ostavrila 50 pobjeda. Postsezonu otvaraju protiv sedme momčadi Indiana Pacersa. Netsi su izgubili deset zadnjih utakmica i sezonu završavaju s omjerom pobjeda i poraza 21-61.

Charlotte Hornets su konačno osigurali nastup u doigravanju i sinoć su sa 117-103 pobijedili Orlando Magic. Predvodio ih je Al Jefferson koji je zabio 26 koševa i Hornets su ovu sezonu, najbolju do sada, završili kao šesta momčad Istočne konferencije, a u prvom krugu doigravanja ih čeka trećeplasirani Miami Heat. Hezonja je za Orlando odigrao 42:06 minuta i u tom je vremenu zabio deset koševa i upisao pet skokova  te dvije asistencije. Kod Magica, koji sezonu završava s omjerom pobjeda i poraza 35-47, najučinkovitiji su bili Evan Fournier i Aaron Gordon koji su svaki zabili po 22 koša. Charlotte je u drugom poluvremenu imala prednost od čak 22 koša, ali ju je Orlando stigao no ne dovoljno.

Minnesota Timberwolves je sezonu završila uvjerljivom pobjedom od 144-109 nad New Orleans Pelicansima. Karl-Anthony Towns ji Shabazz Muhammad su bili najbolji strijelci Minnesote sa 28 pogodaka, a Towns je dodao još i 14 skokova, Gorgui Dieng je ubacio 20 koševa, uz 11 skokova. Damjan Rudež je odigrao 8:47 minuta i ugrabio dva skoka. Pelicanse, koje su poharale ozljede, je predvodio Omer Asik sa 24 pogodaka i 11 skokova.

U posljednjoj utakmici regularne sezone debitirao je i Duje Dukan. Mladi hrvatski košarkaš odigrao je 24 minute za Sacramento Kingse u porazu od Houstona 116-81. U tom vremenu zabio je šest koševa, imao četiri asistencije te po jednu asistenciju i skok.

• Boston Celtics - Miami Heat 98-88
  • Brooklyn Nets - Toronto Raptors 96-103
  • Chalotte Hornets - Orlando Magic 117-103
  • Cleveland Cavaliers - Detroit Pistons 110-112 (produžetak)
  • Washington Wizards - Atlanta Hawks 109-98
  • Chicago Bulls - Philadelphia 76-ers 115-105
  • Dallas Mavericks - San Antonio Spurs 91-96
  • Houston Rockets - Sacramento Kings 116-81