Dinamov dragulj Ante Ćorić (18) je u travnju 2015. godine produžio vjernost Dinamu i potpisao petogodišnji profesionalni ugovor sa zagrebačkim klubom.
- Ne znam kako bih opisao koliko sam sretan. Ostvario mi se san, potpisao sam za Dinamo, svoj klub, i jedva čekam sljedeću utakmicu kako bih počeo vraćati ukazano povjerenje - rekao je Ćorić nakon potpisivanja ugovora.
No sedam mjeseci nakon toga došlo je do zaista neočekivanog obrata . Mladi Ćorić jučer je sazvao tajnu konferenciju za medije na kojoj je objavio da želi otići iz Dinama. Njegova izjava podigla je puno prašine u hrvatskom, odnosno zagrebačkom nogometu, a danas se oglasio i sam Ćorić putem svog Instagram profila.
- Nažalost u životu ponekad ne bude sve onako kako smo zamislili. Igrati za Dinamo je ostvarenje moga sna, kao što bi bilo svakom klincu koji voli nogomet i Dinamo. Iako je Dinamo u meni i ja u njemu, izgleda da mu nisam potreban. Mlad sam i sa svojih 18 godina svjestan sam da je veliko igrati u klubu, koji osvaja 10 uzastopnih naslova i igra Ligu prvaka. Iako u zadnje vrijeme je minutaža sve manja, a koji su razlozi u to ne bih ulazio. Htio bih naglasiti da je, prije svega i i isključivi razlog ove moje odluke i nezadovoljstva, ODNOS stožera i ljudi u klubu prema meni. Žao mi je cjelokupne situacije, ali kad ti okrenu leđa onda ne preostaje puno izlaza. Dinamo će biti uvijek biti moja ljubav, a pun Maksimir moj san. Volim te Dinamo! - napisao je Ćorić na Instagramu.
Nije ovo prvi put da je neka mlada nada Dinama odlučila otići iz kluba.
Robert Prosinečki
Slično kao i Ćorić, svi su vidjeli kakav je Žuti bio talent. No Dinamo mu nije pružio pravu šansu pa se ponudio Crvenoj Zvezdi. Prosinečki je s beogradskom momčadi postao europski i svjetski prvak, a sve ostalo je povijest...
Niko Kranjčar
Dinamo je u Kranjčara vjerovao, pa možda čak i previše. S 18 godina, Kranjčar je dobio kapetansku vrpcu i glavnu ulogu u momčadi. Dinamo je te jeseni 2004. igrao prilično loš nogomet. Uprava "modrih" odlučila je srezati plaće svim igračima na što se Kranjčar pobunio. Tražio je da svi odgovaraju za to - igrači, uprava i treneri. Izašao je pred medije, a ubrzo nakon toga Dinamo je objavio da mu više ne treba. Situaciju je iskoristio Igor Štimac i doveo Kranjčara u Hajduk 2005. godine - Dinamov najveći rival.
Andrej Kramarić
Kramarić je 2013. godine nakon pobjede Dinama nad Slaven Belupom, putem medija, izrazio nezadovoljstvo vlastitom minutažom u Dinamu, koju je dobio te sezone. Dinamo je reagirao, udaljio ga iz prve momčadi i poručio mu da može tražiti drugi klub.
- Zašto ste me doveli ako ne igram? Ako sam došao da bih sjedio na klupi, pustite me iz Dinama - rekao je Kramarić nakon utakmice protiv Slavena.
Zagrepčanin je nakon toga sve dogovorio i prešao u Rijeku.
Robert Murić
U slučaju Roberta Murića sporan je bio profesionalni ugovor, koji je istekao u lipnju 2014. godine. Murićev otac Branko Murić krenuo je u pregovore s Dinamom, što je na kraju preraslo u veliku svađu. Dinamo je bio izbacio Murića iz prve momčadi, pa su ga suspendirali zbog zavrzlame oko ugovora da bi na kraju kao slobodan igrač potpisao ugovor s Ajaxom.
Fran Brodić
Otac Frana Brodića je za 24sata rekao kako je nezadovoljan odnosom kluba prema njegovu sinu. Situacija je bila slična onoj s Robertom Murićem. Club Brugge nije htio čekati da Fran napuni 18 godina pa ga je odmah doveo. Tako je Dinamo ostao bez još jednog nogometnog talenta, koji je s Murićem i Halilovićem trebao predvoditi Dinamo dugi niz godina.
Ostale slične primjere u Dinamu kroz povijest potražite na Goalu .