Znao sam da mi je to drugi žuti karton, ali kako me sudac nije poslao van, nisam ni ja reagirao. Toliko sam htio pobijediti da sam ostao u igri. Pritom me spasio moj australski naglasak, zbog čega se sudac Graham Poll zeznuo i moj žuti karton upisao Australcu s istim brojem, Craigu Mooreu.
Prepričao je tako Josip Šimunić trenutak koji je ušao u nogometnu povijest. Na Svjetskom prvenstvu 2006. u remiju Hrvatske i Australije 2-2 postao je jedini igrač koji je dobio tri žuta kartona. Dakako, sučevom pogreškom.
- Nakon utakmice prišao sam mu dati ruku, on je to odbio i onda sam mu još nešto dobacio pa mi je pokazao i taj treći žuti karton te me isključio - dodao je Joe.
A on je vlasnik samo jednog od (ludih) rekorda svjetskih prvenstava, koje drže Hrvati. Robert Prosinečki jedini je igrač koji je na SP-ima zabio golove za dvije reprezentacije: 1998. za Hrvatsku, a osam godina ranije za Jugoslaviju. Bilo je to u Italiji 1990., kada su Prosinečkog proglasili najboljim mladim igračem SP-a.
Hrvatska je imala jednu Zlatnu loptu SP-a (Modrić 2018., dok je Šuker 1998. bio Srebrna lopta) i dvije Zlatne kopačke (Šuker 1998. i Dražan Jerković, koji je 1962. podijelio titulu prvog strijelca s još četvoricom igrača). Mario Mandžukić ušao je, pak, u povijest kao jedini igrač koji je u finalu SP-a zabio gol i autogol.
Rekordnu prodaju piva - što Katar sasvim sigurno neće nadmašiti - drži SP 2010. u Južnoafričkoj Repubici, gdje su prodali više od 750.000 litara, odnosno 3,170.064 piva! Hakan Sukur strijelac je najbržega gola u povijesti, u meču za broncu 2002. između Turske i Južne Koreje zabio je nakon 10,8 sekundi.
Katar je postao 80. reprezentacija koja je nastupala na SP-u, Njemačka ima najviše utakmica (106) i golova (224), Brazil najviše nastupa (20), a Island je najmanja država sudionica, sa 334.000 stanovnika.