Hrvatski olimpijac srušio rekord Michaela Phelpsa star 14 godina

Jere Hribar je 2022. godine osvojio srebrnu medalju na 50 metara slobodno na juniorskom prvenstvu u Rumunjskoj, dok je na Svjetskom prvenstvu u Peruu u istoj disciplini uzeo broncu i srebro na 100 metara

Splićanin Jere Hribar (20) briljirao je u nastupu za sveučilište Louisiana State na natjecanju četiri sveučilišta održanom na Mornaričkoj akademiji u Annapolisu. Ovaj hrvatski olimpijac srušio je rekord bazena Lejeune Hall, koji je od 2010. držao legendarni Michael Phelps. Hrvatski plivač na 50 jardi slobodno (1 jard iznosi 0,9144 metra) pobijedio je s rezultatom 19.45 sekundi, dok je na 100 jardi slobodno do cilja doplivao u vremenu 42.99.

POGLEDAJTE VIDEO:

Hribar i njegov tim, LSU Tigersi, ostvarili su pobjede u sva tri susreta protiv sveučilišta Loyola, Naval Academy i George Mason, no njegov pojedinačni uspjeh zasjenio je sve ostalo. Iako rekord Phelpsa nije svjetski niti olimpijski, oboriti rekord najvećeg plivača u povijesti iznimno je postignuće.

REAKCIJE NA MEDALJU Dino Sinovčić presretan nakon bronce: U Parizu sam opušteno plivao, ispred obitelji i prijatelja

Podsjetimo, Hribar je 2022. godine osvojio srebrnu medalju na 50 metara slobodno na juniorskom Europskom prvenstvu u Rumunjskoj, dok je na juniorskom Svjetskom prvenstvu u Peruu u istoj disciplini uzeo broncu te srebro na 100 metara slobodno. Na Olimpijskim igrama u Parizu, u svom prvom nastupu, postigao je vrijeme 22.08, što mu je donijelo 22. mjesto od ukupno 74 natjecatelja.