Hezonja i Bogdanović skromni u porazima Orlanda i Netsa...

Mario Hezonja je zabio šest koševa u porazu svog Orlando Magica od Detroit Pistonsa, dok je Bojan Bogdanović u porazu Brooklyn Netsa sudjelovao s četiri koša

Zahvaljujući pobjedi 108-104 protiv Orlanda, Pistonsi su se približili na jednu pobjedu od jednog od zadnja sva mjesta koja vode u doigravanje u Istočnoj konferenciji. Detroit je trenutačno osmi u Istočnoj konferenciji ali lako može ispasti iz igre za play off ako ne ostvari ni jednu pobjedu u zadnje tri utakmice.

Pistonsi su se sabrali u zadnjoj četvrtini protiv Orlanda i napravili seriju od 12-2 zahvaljujući kojoj su slavili. Reggie Jackson, Tobias Harris i Kentavious Caldwell-Pope su svaki pogodili po važan koš u tri minute pred kraj zadnje četvrtine i izbrisali vodstvo Magica.

Popeova trica 3:42 minute do kraja dovela je Pistonse u vodstvo od 97-96, a onda je Jackson pogodio dva slobodna bacanja i na kraju polaganje za konačno odvajanje. Jackson je predvodio Pistonse s 24 koša, a Pope je dodao 18.

Mario Hezonja je odigrao 20:25 minuta i u tom je vremenu zabio šest koševa uz tri skoka i tri asistencije.

Wizardsi srušili Netse

Washington Wizardsi su produljili svoje nade u nastup u doigravanje za još jednu utakmicu iako su igrali bez svog najbolje igrača Johna Walla koji je ozlijeđen. Sinoć su sa 121-103 pobijedili Brooklyn Netse Bojana Bogdanovića, a do pobjede ih je vodio Bradley Beal sa 25 koševa.

Ramon Sessions je dodao 18 koševa i 13, a  Marcin Gortat 16 i 12 skokova. Nakon pobjede Detroita nad Orlandom, Wizardsima je potrebna pobjeda i poraz Pistonsa kod kojih gostuju u petak.

Najbolji strijelac Brooklyna bio je Thomas Robinson, koji je utakmicu završio sa 23 koša i 10 skokova. Sean Kilpatrick je dodao 15 koševa, a Bojan Bogdanović je u 20:39 minuta koliko je proveo na terenu zabio četiri koša uz dva skoka. Wizardsi su nadskakali Netse sa 53-38.