Hezonja i Bogdanović sjajni u vrijednim gostujućim slavljima

Mario Hezonja zabio je 11 poena u pobjedi Orlando Magica 107-99 kod New Yorka, a Bojan Bogdanović ubacio je koš više u slavlju Brooklyna kod Chicaga 105-102...

Zanimljiva večer u NBA ligi je iza nas, posebno za ljubitelje brojki jer dvije utakmice završile su identičnim rezultatom i četiri momčadi zabile su identičan broj koševa. Bojan Bogdanović i Mario Hezonja, pak, imali su dvoznamenkasti učinak na parketu i njihove su momčadi ostvarile vrijedne gostujuće pobjede.

Brooklyn Netsi dan nakon poraza od Minnesote gostovali su u Chicagu i pobijedili favorizirane Bullse 105-102. Iako u završnici utakmice naš reprezentativac nije zaigrao, odigrao je ukupno 27 minuta, zabio 12 i skočio dvaput.

Najefikasniji je bio Brook Lopez s 21 poenom i 12 skokova. Kod domaćih Jimmy Butler postigao je 24, Pau Gasol 20 uz devet skokova, ali Derrick Rose ostaoje samo na osam. Također, Joachim Noah ozlijedio se za Bullse, što ih boli više od poraza. Sad su na omjeru 15-11 i nastavljaju se mučiti u sezoni, no u boljoj su situaciji nego Netsi s omjerom 8-20.

Orlando Magic nema tih problema jer je prošlih sezona bio iznimno loš te mu je pobjeda u Madison Square Gardenu protiv New York Knicksa (107-99) donijela mir, sad je na 16-12 i doigravanje se čini itekako izglednim. I ponovno ga je vodio do pobjede Nikola Vučević (26p, 9s), ali odmah uz bok bio mu je Harris (20). Naš Hezonja odigrao je 19 minuta, zabio 11 i triput asistirao.

Kod Knicksa najbolji strijelac bio je Thomas (24), a do njega standardno efikasni Anthony (23p, 6a). Knicksi nisu ni sjena one loše momčadi iz prošle sezone, na omjeru su 14-15 i možda će Njujorčani ponovno gledati doigravanje nakon duge tri godine. A te 2013. prošli su prvi krug doigravanja po prvi put nakon 2000.

Polako se i na Damjana Rudeža gleda s takvim negativnim odmakom jer u svojih deset minuta na parketu u porazu Timberwolvesa kod Celticsa (99-113) imao jednu osobnu pogrešku. Niti jedan pokušaj prema košu, ništa. Zato su Wiggins (26) i Towns (25p, 16s) nosili momčad, ali nisu mogli protiv superefikasnog Bostona. Imali su šest dvoznamenkastih igrača, igrali su brzo i poletno, jednostavno Wolvesi nisu imali šanse i na omjeru su 11-17, dok su Celticsi na 15-13.

Osim Celticsa i Timberwolvesa, identičan rezultat bio je na utakmici Washington Wizardsa i Sacramento Kingsa (Duje Dukan nije bio u kadru, John Wall je s 19 asistencija srušio osobni rekord), a 99 su zabili još Knicksi i LA Clippersi u tijesnom domaćem porazu 99-100 od Oklahoma City Thundera (Paul 32p, 10a/Westbrook 33p, 7a).