Gorica jedva do prolaza protiv Đakova, lokosi primili dva gola pa došli do uvjerljivog prolaza

Slaven Belupo je kao gost svladao drugoligaša Kustošiju s minimalnih 1-0 u debiju Marija Kovačevića na klupi, a prošlosezonski prvoligaš Rudeš slavio je u Pitomači kod istoimenog domaćina sa 2-1

Svi prvoligaši koji su u srijedu nastupili u šesnaestini finala Hrvatskog nogometnog kupa izborili su prolazak u osminu finala. Lokomotiva je kao gost preokretom sa 4-2 u Samoboru svladala istoimenog domaćina. Samobor je poveo 2-0 golovima Kulenovića (11.) i Brekala (16.), ali Lokomotiva je s dva gola Čopa (26., 45.) do poluvremena uspjela izjednačiti da bi Mudražija (54.) i Vranjković (58.) u nastavku pogađali za pobjedu favorita.

Slaven Belupo je kao gost svladao drugoligaša Kustošiju s minimalnih 1-0 golom novopridošlog Nestorovskog u 55. minuti. Bio je to debi Marija Kovačevića na klupi.

Pobjedu od jednog gola razlike ostvario je i Varaždin koji je svog domaćina Gaj iz Mača svladao sa 2-1. Varaždinci su u prvom poluvremenu poveli sa 2-0 golovima Latkovića (15.) i Dabre (38.), a u nastavku je Šaban (56.) ublažio poraz domaćih.

Gorica je u Đakovu prolazak izborila tek boljim izvođenjem 11-eraca. Nakon 90 minuta bilo je 0-0 da bi Dju u 93. minuti doveo Goricu u prednost, ali je Dogan u 118. izjednačio na 1-1 pa su o pobjedniku odlučivali udarci s bijele točke, prilikom kojih su Goričani bili uspješniji sa 5-4.

Prošlosezonski prvoligaš Rudeš slavio je u Pitomači kod istoimenog domaćina sa 2-1. I tu je domaćin poveo golom Akassoua (4.), ali su Stipić (11.) i Brajković (76.) odveli goste dalje.

U susretima Slavonija Požega - Oriolik, Bednja Beletinec - Belišće, Bjelovar - Jaska Vinogradar i Dugopolje - BSK Bijelo Brdo slavili su domaćini. U Beletincu su Kulji (32.), Puškadija (48.) i Dias da Silva (90+1.) osigurali 3-0 pobjedu Bednje, u Dugopolju je strijelac jedinog gola na utakmici bio Kekez (36), u Bjelovaru je bilo uvjerljivih 4-0 za domaće za koje su pogađali Gabrić (1.), Alanni (26.), Gibanjek (37.) i Letina (90.), dok su strijelci za 3-0 pobjedu Slavonije protiv Oriolika bili Jagodić (45+1.) i Šubara (50. 54.).