Ja nemam nikakve nadnaravne sposobnosti, natprirodne moći, nisam ni prorok, ni vidovnjak, ne znam koji će igrač u kojoj minuti dati gol, tko će zaraditi crveni karton ili istegnuti mišić... Ali znam koristiti tehnike kaldejske numerologije nastale prije 3.000 god. u Kaldeji, u Mezopotamiji kao i astrološko-numerološkog sustava Energije devet zvijezda nastao u isto doba na Dalekom Istoku. I tako mogu puno toga reći o utjecaju brojeva u našim osobnim podacima te o energetskoj situacijiu kojoj se nalazimo neke godine, govori nam iskusan numerolog Milivoj Lasić.
Za sraz hrvatske reprezentacije sa Španjolcima dao si je truda i analizirao osobne podatke, njih 214, svih hrvatskih i španjolskih nogometaša (26+26) kako bi vidio koje i kakve numerološko-astrološke prednosti ima koja ekipa. Kako objašnjava, u kaldejskoj numerologiji od svih brojeva 59 posto su sretni brojevi koji nam pomažu, a 41 posto nesretni brojevi koji nam odmažu.
- Od 110 analiziranih podataka španjolskih nogometaša sretni brojevi čine 59 posto, a nesretni brojevi 41 posto, što znači da oni imaju prosječno numerološko stanje. Od 104 analizirana osobna podatka (datum rođenja, ime, prezime te zbroj imena i prezimena) hrvatskih reprezentativaca, sretni brojevi čine 64 posto, a nesretni 36 posto! To znači da naši nogometaši imaju znatno više sretnih i znatno manje nesretnih brojeva od prosjeka, odnosno od svojih večerašnjih suparnika - zadovoljno kaže Lasić. Dodaje kako je empirijski potvrđeno da samo pet od sto ljudi u općoj populaciji ima sve sretne brojeve u svojim podacima, što je optimalna numerološka situacija.
- A, među "vatrenima“ su čak četiri igrača (od njih 26) sa svim sretnim brojevima - Livaković, Marco Pašalić, Perišić i Stanišić, dok Španjolci imaju samo jednog takvog igrača (Oyarzabal). Veseli i činjenica da u hrvatskom timu nema nijednog igrača sa svim nesretnim brojevima, dok Španjolci imaju dva takva igrača sa svim nesretnim brojevima (Carvajal i Williams). Dakle, brojevi su na našoj strani - prognozira Lasić. Analizirao je i energetsku situaciju svakog pojedinca koja se, kako kaže, mijenja u devetogodišnjem ciklusu od najnepovoljnijeg do najpovoljnijeg perioda. I tu dobro stojimo.
- Ove godine je veoma loša za sedam „crvenožutih“ nogometaša, ali i za naša dva „vatrena“. Ali je izuzetno dobra i za njihova tri igrača, kao i za naših šest „crvenobijelih“, što je još jedna prednost na našoj strani. Velike razlike očituju se i u bioritmu igrača, odnosno njihovom fizičkom, emocionalnom i intelektualnom ciklusu. Ove subote čak tri španjolska nogometaša imaju kritičnu točku (Carvajal, Rodri i Morata), dok naš samo jedan! Tri puta više njihovih nogometaša će tog dana „ustati na lijevu nogu“, biti nervozniji i svadljiviji nego inače. Veseli činjenica da se u pozitivnoj fazi bioritma, kada je povećana sposobnost da se brzo i djelotvorno reagira na vanjske podražaje, nalaze naročito Sosa, Marco Pašalić i Pjaca - iščitava Lasić i dodaje da bi bilo baš lijepo da Pjaca zgoditkom počasti svoje sugrađane koji slave Dan grada Rijeke i svoga zaštitnika sv. Vida.
- S obzirom na to da obilježava Svjetski dan vjetra, vjerujem da ćemo za utakmicu i „furiu“ sa Pirineja radosno kazati „Prohujalo s vihorom“ i „Zameo ih vjetar“ - zaključio je Lasić.