Bogdanović sjajan u pobjedi, Lillard potopio Golden State

Bojan Bogdanović odigrao je jednu od boljih utakmica sezone za Brooklyn Netse koji su kod kuće svladali New York Knickse. Iznenađujući poraz Golden Statu priredio je Portland uz 51 koš Damiana Lillarda

U petak navečer su u akciji na NBA-parketima bila sva tri hrvatska košarkaša, a najuspješniji je bio Bojan Bogdanović u pobjedi svojih Brooklyn Netsa.

Netsi su samo dan nakon konačne selidbe iz New Jerseyja u Brooklyn, znakovito, pobijedili New York Knickse 109-98, a Bojan Bogdanović je za 24 minute upisao 16 koševa. Trice je gađao 4/5 uz po jedan skok i asistenciju.

Bojan je bio drugi najefikasniji Brooklynov igrač nakon Brooka Lopeza (33), dok je Carmelo Anthony s 22 koša predvodio Knickse. Netsi su na omjeru 15-40, a New York je izgubio 11. put u zadnjih 12 dvoboja te sada ima omjer 23-33.

Druga dvojica hrvatskih košarkaša imala su skroman učinak. Orlando Magic je dobio Dallas Maverickse u produžetku 110-104, a Mario Hezonja je za 16 minuta ostvario dva koša, pet skokova i jednu asistenciju, dok je Damjan Rudež u porazu svojih Minnesota Timberwolvesa kod Memphis Grizzliesa 109-104 za šest minuta zabio tri poena uz jedan skok i dvije asistencije.

Portland je odigrao najbolju utakmicu sezone i nanio tek peti poraz vodećim Golden State Warriorsima (137-105). Junak dvoboja bio je Damian Lillard, košarkaš rođen u Oaklandu, koji je protiv Warriorsa imao učinak karijere od čak 51 koša, a tome je dodao i sedam asistencija i šest oduzetih lopti.

Stephen Curry je s 31 poenom predvodio prvake koji su doživjeli najteži poraz sezone i ugrozili šanse da postanu najbolja momčad regularne NBA-sezone ikad. Naime, Chicago Bullsi su u sezoni 1995/96. imali 72 pobjede i 10 poraza, a Warriorsi su sada na 48 pobjeda i pet poraza. Prvake sada čeka serija od šest gostujućih utakmica. Među ostalima, morat će na vruće parkete kod Clippersa, Miamija i Oklahoma Cityja.