Bogdanović bolji od Hezonje; Orlando je svladao Brooklyn

U sinoćnjem sudaru dvojice hrvatskih reprezentativaca u NBA ligi između Bojana Bogdanovića i Marija Hezonje uspješniji je bio stariji, ali slavili su igrači Orlanda...

U sinoćnjem susretu između Brooklyn Netsa i Orlando Magica slavio je Orlando sa 105-82, a Mario Hezonja je za pobjedu zabio osam koševa, dok je Bojan Bogdanović u porazu svoje momčadi sudjelovao s deset koševa.

Hezonja je odigrao 18 minuta i u tom vremenu je uz osam koševa upisao dva skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu, dok je Bogdanović u 34 minute, koliko je proveo na terenu, učinku od deset koševa dodao i jednu asistenciju.

Magic je predvodio Nikola Vučević s 18 postignutih poena, Elfrid Payton ubacio je 17 koševa, Tobias Harris 15 uz devet skokova. Magic je nakon dva uzastopna poraza igrao dobro, imao je šut 54 posto iz igre i vodstvo od čak 26 koševa u zadnjoj četvrtini. Kod Netsa najbolji je bio Jarrett Jack s 15 koševa. Brook Lopez nije bio raspoložen kao inače i zabio je samo 11 koševa. Orlando je prvo poluvrijeme zatvorio serijom 11-4 kojom je stvorio prednost od 52-45, tu je prednost povećao na 83-69 nakon treće četvrtine i započeo zadnju sa šest poena zaredom za prednost od 20 koševa.

Jordan Hill i Monta Ellis su pomogli Indiana Pacersima da se vrate na pobjednički put. Sinoć je Hill ubacio 20 koševa uz 13 skokova, a Ellis 18 i Pacersi su pobijedili Raptorse sa 106-90, prekinuvši tako Torontov niz od četiri pobjede. Indiana je iskoristila seriju od 39-4 u prvom poluvremenu za prednost od 21 koša. C.J. Miles dodao je 17 koševa za Pacerse. Kyle Lowry i DeMar DeRozan su svaki zabili po 20 koševa za Raptorse.

Los Angeles Clippersi su sa 105-103 nakon produžetka slavili protiv Detroit Pistonsa. J.J. Redick pogodio je tricu za izjednačenje na 94-94 za Clipperse 19,6 sekundi prije kraja osnovnog dijela utakmice. Nakon toga je Reggie Jackson promašio šut za Detroit na zvuk sirene za kraj i odveo utakmicu u produžetak.

Blake Griffin utakmicu je završio sa 34 poena za Clipperse, Redick je ubacio 24, a Chris Paul 13 uz 12 asistencija. Kod Detroita najučinkovitiji je bio Jackson sa 34 koša, 11 skokova i sedam asistencija. Andre Drummond dodao je 20 koševa i 15 skokova.

Miami Heat je konačno prekinuo svoje loše igre protiv Atlanta Hawksa i sinoć su ih pobijedili 100-88. Gerald Green zabio je 11 od ukupno 20 koševa u zadnjoj četvrtini. Najbolji strijelac Heat bio je Chris Bosh s 24 koša. Kent Bazemore , koji se vratio u momčad Atlante, zabio je 28 koševa. Hawksi su imali šut iz igre samo 39.3 posto. Paul Millsap dodao je 18 koševa za Atlantu.

Chicago Bullsi su sa 115-96 bili bolji od Philadelphia 76ersa, a predvodio ih je Jimmy Butler s 23 postignuta poena. Nikola Mirotić ubacio je 17 koševa, Tony Snell 16, od čega 15 u drugom poluvremenu, a Joakim Noah dodao je 15 skokova i osam asistencija za treću uzastopnu pobjedu Bullsa. Kod 76ersa najbolji je bio rookie Jahlil Okafor s 22 koša.

Memphis Grizzliesi oporavili su se do jučerašnjeg poraza od Miami Heata i sinoć su sa 112-95 svladali Washington Wizardse. Marc Gasol zabio je 24 koša uz 12 skokova, a Mike Conley 18 uz 11 asistencija. Washington je jedan jedini put vodio i to s jednim košem razlike u prvoj četvrtini, a Memphis je imao dvoznamenkasto vodstvo cijelo drugo poluvrijeme. Gary Neal predvodio je Wizardse s 24 koša.