Adam Peaty je srušio svjetski rekord na 100 metara prsno!

Mladić (21) iz Uttoxetera je glavna britanska uzdanica za plivačko zlato na OI u Rio de Janeiru. Srušio je vlastiti rekord za 37 stotinki sekunde

Britanski plivač Adam Peaty (21) postavio je u kvalifikacijama utrke na 100 m prsno na OI u Rio de Janeiru novi svjetski rekord - 57,55.

Peaty je bio vlasnik i dosadašnjeg svjetskog rekorda, a popravio ga je za 37 stotinki sekunde.

- Znao sam da mogu brzo, ali nisam mislio kako ću već u kvalifikacijama popraviti svjetski rekord - kazao je aktualni svjetski prvak.

Mladić iz Uttoxetera je glavna britanska uzdanica za plivačko zlato na OI u Rio de Janeiru. Posljednji britanski plivač koji je osvojio zlatnu medalju na OI bio je Adrian Moorhouse 1988. u Seoulu gdje je pobijedio upravo na 100 prsno.