Autorica serijala “Afera Blackstone” jedna je od najprodavanijih spisatelja New York Timesove ljestvice. Otkad je s 13 godina otvorila prvu knjigu kultne Barbare Carland, nije prestala čitati ljubavne romane, a sad ih i neumorno piše. No prava istina je da su romani Raine Miller toliko provokativni da bi se Barbara Cartland prevrnula u grobu kad bi ih pročitala. Rainein model vrućeg, seksi heroja, nikad ne gazi moda! Roman “Zauvijek njegova Trešnjica” njena je nova knjiga koju možete potražite na kioscima Tiska i u knjižarama Profil Mozaika po cijeni od od 39,90 kuna.
Reci nam nešto o svojem najnovijem romanu Zauvijek njegova Trešnjica.
Radi se o romanu čiji su protagonisti sporedni likovi u serijalu Afera Blackstone. U pitanju su Neil McManus, Ethanov poslovni partner i prijatelj te bivši vojni kolega u Afganistanu, dok je Elaina Morrison recepcionarka u Blackstone Security International, koja ujedno pomaže Brynne s planovima za svadbu. Neil i Elaina dijele zanimljivu priču a njihova ljubavna romansa je nešto najsnažnije što sam ikada napisala. Glavni dio radnje smješten je godinu dana prije događaja koji se odvijaju u Zavedenoj. Ethan Blackstone je prisutan, ali ne radi se o njemu. Zauvijek njegova Trešnjica je dio svijeta Afere Blackstone, ali ima svoj glas i vlastiti život, i može se pročitati bez ostalih knjiga serijala: ovo je Neilova i Elainina priča, i nadam se da će se vam svidjeti.
Koji su tvoji najdraži autori?
JR Ward, Ken Follett, Jean Auel, i Elizabeth Hoyt su autori koji su utjecali na gotovo sve što napisala u svojim knjigama i koji su ostavili na neki način trag u mojem životu.
Kako provodiš svoje vrijeme kad nisi za radnim stolom?
Volim šetati i raditi u vrtu. Moje najdraže aktivnosti su čitanje dobrog štiva blizu bazena u vlastitom domu.
Kako pronađeš e-knjige koje ćeš pročitati?
Prije sam znala surfati po Amazonu i pogledati naslove koje su oni preporučivali, no sada poznajem toliko autora i dobivam toliko preporuka od istih. Trenutačno imam jako puno knjiga na Kindlu koje me čekaju… trebale bi mi godine da ih sve pročitam.
Sjećaš li se prve priče koju si napisala?
Naravno. Bilo mi je trinaestak godina i napisala sam priču u uredu moje mame na njezinom pisaćem stroju Selectric II. Bila je to priča o djevojci koja krene na izlet po trgovinama kako bi kupila rođendanski poklon. Odjednom joj se neki ljudi u crnom automobilu približavaju kako bi je oteli. Naime, zamijenili su je za drugu osobu.
Koji je tvoj proces pisanja?
Vrlo jasno definiram bit priče i tek onda počinjem pisati. Ja sam „organska“ spisateljica, pa dobivam ideje dok pišem i nove misli se oblikuju nakon što sam ušla u priču. Zabilježim sve te nove ideje i pokušavam ih uvrstiti u moj originalni plan. Najčešće uspijevam sve spojiti, a ako ne uspijem, onda procijenim što trebam raditi. Knjiga mora ići u svojem smjeru… Imam neke paranoje da će se „vanjske sile“ umiješati u moj glas, pa pokušavam to spriječiti.
Sjećaš li se prve priče koju si pročitala i kako je utjecala na tebe?
Prvi serijal knjiga koji sam pročitala je Laura Ingalls Wider: Little House in The Big Woods (Kućica u velikoj šumi). Doslovce sam progutala sve te knjige i još se sjećam Anne of Green Gables. Kasnije sam pročitala sve knjige Nancy Drew i još uvijek čuvam dragocjenu kolekciju od 40 njezinih knjiga u tvrdom uvezu kao zlato. Naučila sam čitati u krevetu s baterijom kad sam bila vrlo mala. I dalje čitam u krevetu, ali zahvaljujući tehnologiji, više ne trebam svjetlo ;)
Kako se odnosiš prema dizajnu omota?
Meni je vrlo stalo da slika na koricama prikazuje scenu opisanu u knjizi. Angažirala sam razne dizajnere i volim sama birati fotografije. Ostalo prepuštam dizajneru, s pretpostavkom da će biti 10 do 15 varijanti prije konačnog rješenja.
Što voliš čitati?
Više-manje sve. Obožavam povijesne romane ali i publicistiku, krimiće, ljubiće, trilere, Los Angeles Times i dječje knjige… bilo što.
Koji čitač koristiš?
Kindle Fire u zatvorenim prostorima a stariji Kindle 3 kad sam na otvorenom, na primjer kod bazena.