Bivša televizijska novinarka Mirjana Hrga (51) na društvenim mrežama je oplela po današnjoj mladeži koja provodi puno vremena na internetu, a kaže da su njihovi roditelji 'još gori'.
POGLEDAJTE VIDEO:
- Kaže jutros stručnjak da su djeca na internetu 5 do 8 sati. Dakle, puno radno vrijeme. Sjedi, gubi vid, malo uči, a sve ostalo - više manje vodi u sigurnu propast. Tko da ih zaustavi? Roditelji su još gori - započela je Hrga na Facebook objavi.
- Stvorili smo svijet ovisnika, beskorisnih voajera, ravnan svijetu narkomana, alkoholičara, kockara. Ne pronalazim da su takvi svijet zaslužili po dobru - zaključila je.
U komentarima joj se javila naša glumica Vitomira Lončar (63) koja već godinama živi i radi u Kini. Lončar je poručila da je u Kini stanje još gore te da njeni studenti na internetu provode 'od 9 do 12 sati, a neki i više'.
Mirjana joj je na primjeru pokazala zašto smatra da ni u Hrvatskoj nije bolje.
- Da vidiš kako se to odražava u Hrvatskoj u stvarnom životu. Konkretan primjer koji pokriva gomilu istih: u dobi od oko 20 godina, nepismena, ali visi na internetu, doslovno ne zna pisati, neobrazovana, besperspektivna i ne razumije da njoj ne pripada 'svijet holivudske zvijezde - započela je Mirjana.
- Regularna plaća pet i pol, maksimalno šest i pol, pere suđe, sjecka luk, ali kad dobije priliku da za isto radno vrijeme zaradi dvostruko (ne računajući napojnice, smještaj i obrok) ona ne može izdržati od želje da se vrati u ništa. Ode na nokte, pramenove i koncert Saše Matića. Što će poslije? Njezin mozak ne doseže. Kaže internet da je sve moguće - ludilo od jada. I to je ono što će nas pokopati. Privid važnosti bez stvarnog pokrića, a vodonoša više ne bi bio nitko - zaključila je Hrga.
Inače, Hrga se i u srpnju kritično osvrnula na mlađe generacije.
- U restoranu ponajbolje vidiš u kojem pravcu svijet ide. Gledaj mlade ljude koji prvi put preuzimaju posao ili obitelj za stolom i vidjet ćeš samo dva pravca. Sredine više nema. Zato me zanima što kažu pametniji od mene o tome - započela je Mirjana pa dodala informacije iz jedne neprofitne organizacije.
- Prema neprofitnoj organizaciji The Child Mind Institute, djeca moraju naučiti poštivati granice kako bi društveno i emocionalno napredovala, a provođenje pravila potiče zdrav razvoj. Osim toga, što više djeca uče na svojim pogreškama u sigurnom kućnom okruženju, to će se bolje snaći u preprekama u stvarnom svijetu - podijelila je Hrga tada na društvenim mrežama.