Hrvatska je još jednom pokazala veliko srce. Donacijski koncert Tamburaške legende za dječji osmijeh, koji se održao u Lisinskom, ispunio je svoju misiju. Jacques Houdek uz pratnju tamburaškog sastava Prijatelji, Gazde, Begini, Slavonske Lole i Šima Jovanovac više od dva su sata zabavljali publiku. Izveli su neke od najljepših tamburaških hitova, a zajedno su pak na kraju koncerta otpjevali jedan od najvećih hitova Ne dirajte mi ravnicu. Koncert će zasigurno dugo ostati u sjećanju svima koji su sudjelovali u hvalevrijednoj humanitarnoj misiji.
Glumice Bojana Gregorić Vejzović i Ana Gruica, TV voditeljica Lana Pavić, vaterpolisti zagrebačke Mladosti predvođeni reprezentativcem Lukom Bukićem te saborska zastupnica HDZ-a Margareta Mađerić samo su neki od brojnih poznatih koji su svojim dolaskom pomogli da se prikupe sredstva potrebna za obnovu triju apartmana u kojima u Zagrebu borave djeca koja su oboljela od zloćudne bolesti s obiteljima. Hladne zimske dane ovi hrabri mališani dočekat će u obnovljenim stanovima, na taj smo im način barem malo olakšali teške dane liječenja.
- Zajedno smo ispunili našu misiju i krećemo u obnovu ovih stanova koji su u dosta derutnom stanju. Najvažnije je osigurati stroge higijenske uvjete koji su osnova djeci koja su u Zagreb došla iz cijele Hrvatske na liječenje. Zahvaljujem svima koji su donirali sredstva bilo kupljenom ulaznicom ili pak izravnom donacijom. Već danas krećemo s obnovom stanova. Naša misija se nastavlja i Udruga Ljubav na djelu nastavlja s aktivnostima kojima je cilj sretnije sutra ovih hrabrih mladih ljudi - izjavila je predsjednica Udruge Ljubav na djelu Ljiljana Vuletić.
Koncert se održao pod visokim pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar – Kitarović, a uz pomoć partnera: Grad Zagreb, INA – Spajalica, PBZ card, American Express, s'Oliver, AZM, Fresenius Kabi, Mylan, Servier, PBZ, Merkur, Roche, JANAF, Vivera (Hipp) i Excelsa. Prema podacima Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, u Hrvatskoj godišnje između 150 i 180 djece i mladih oboli od malignih bolesti. Većina njih dolazi iz obitelji slabog imovinskog statusa i zadaća svih nas je pomoći u razmjerima koliko nam mogućnosti dozvoljavaju.