Uz ZŠEM kao predvodnika, konzorcij projekta čine olimpijski odbori Hrvatske, Slovenije, Srbije te Bosne i Hercegovine, Europski institut za sport u Sloveniji kao i dva elitna sveučilišta - Stockholm School of Economics iz Švedske čiji profesori sudjeluju u odabiru dobitnika Nobelove nagrade te njemački WHU - Otto Beisheim School of Management & Euromasters čiji je magistarski program za menadžment ugledni časopis Financial Times uvrstio među tri najbolja u svijetu.
Projekt MLEA (Micro Learning Entrepreneurship for Athletes) će razvojem specijaliziranih, „tailor made“ programa sadašnjim i bivšim sportašima u regiji omogućiti stjecanje neophodnih poslovnih znanja i vještina radi lakše tranzicije iz sportske u poslovnu i poduzetničku karijeru. Naglasak programa bit će stoga upravo na razvoju poduzetničkih i poslovnih vještina, a projekt je specifičan po tome što će uključivati i elemente gamifikacije te metodologiju mikro učenja.
Poslovne škole Švedske i Njemačke uključene u projekt godinama razvijaju svoje svjetski priznate centre za sport i management koji funkcioniraju kao interdisciplinarni istraživački centri s ekspertizom u brojnim područjima od menadžmenta i marketinga, do međunarodnog poslovanja i financija. Namjera ZŠEM-a je kroz ovaj projekt postaviti temelje za stvaranje sličnog sportskog centar za jugoistočnu Europu.
U projekt će se aktivno uključiti i nova savjetnica ZŠEM-a za međunarodna pitanja, Kolinda Grabar-Kitarović koja je lani postala članicom Međunarodnog olimpijskog odbora. Na novoj poziciji bivša hrvatska predsjednica podržat će ZŠEM-ovu ambiciju dodatnog širenja međunarodnih suradnji i još aktivnijeg angažmana na međunarodnim projektima.
„ZŠEM je od svog osnutka međunarodno orijentiran i kontinuiramo radi na jačanju veza sa sličnim i najboljim poslovnim školama i sveučilištima u svijetu. Smatramo da je ta globalna umreženost jedna od naših najvećih kvaliteta i jedinstvenih vrijednosti koje dajemo našim studentima, Zbog toga naše međunarodne suradnje ali i našu globalnu prepoznatljivost i poziciju želimo nastaviti jačati i u narednim godinama. Dolazak gospođe Grabar-Kitarović u naš tim u tome nam bez sumnje može značajno pomoći. Drago nam je što će svoje bogato i vrijedno životno i profesionalno iskustvo koje je stekla na prethodnim pozicijama dijeliti upravo s nama i našim studentima“, izjavio je dr.sc. Mato Njavro dekan ZŠEM-a.
Kolinda Grabar-Kitarović članica je Međunarodnog olimpijskog odbora i Hrvatskog kluba olimpijaca te je veliki zagovornik cjeloživotnog obrazovanja.
„U svijetu je uobičajeno da se bivši predsjednici po okončanju svojih političkih karijera angažiraju u području obrazovanja i drago mi je što sam i ja dobila takvu priliku. Način rada ZŠEM-a i ambicije za daljnji razvoj i međunarodno pozicioniranje otvorile su prostor za našu suradnju. Ona počinje s projektom vezanim uz sport i želju ZŠEM-a da se u budućnosti pozicionira kao regionalni centar za obrazovanje sportaša. Poznato je da oni relativno mladi završavaju sportske karijere, a vrlo često nemaju adekvatnih vještina i znanja koja bi im omogućila razvoj jednako uspješnih poslovnih karijera pa njihovi potencijali često ostaju nedovoljno iskorišteni što je propuštena prilika i za njih kao pojedince, ali i za zajednicu“, istaknula je Grabar-Kitarović.