Crijevna flora, jedinstvena za svakog pojedinca, čini nevjerojatnih 1,5 - 2 kg bakterija koje s nama žive u simbiotskoj vezi. Ovaj nevidljivi mikrosvijet ne samo da formira barijeru koja štiti organizam, već i aktivno sprječava ulazak štetnih bakterija. Čak 80% imunološkog sustava dolazi iz crijeva, dakle jasno je koliko je očuvanje zdravlja crijevne flore ključno za cjelokupni imunološki sustav i dobrobit organizma.
U našem probavnom sustavu nalazi se zajednica mikroorganizama poznata kao crijevni mikrobiom. Ova nevidljiva mreža bakterija, gljivica, virusa i drugih mikroba čini složenu zajednicu koja ima ključnu ulogu u održavanju našeg zdravlja. Dok većina razmišlja o crijevima samo u kontekstu probave, malo nas je svjesno kompleksnosti i važnosti crijevnog mikrobioma za opće zdravlje organizma.
Crijevni mikrobiom naseljava naša crijeva od trenutka rođenja, igrajući ključnu ulogu u formiranju našeg imunološkog sustava i razvijajući se paralelno s našim tijelom. Mikroorganizmi prisutni u crijevima oblikuju našu sposobnost da probavljamo hranu, sintetiziramo važne nutrijente i čak reguliramo raspoloženje putem kompleksnih komunikacijskih sustava između crijeva i mozga.
Dobrobit crijevnog mikrobioma leži u ravnoteži između "dobrih" i "loših" bakterija. Kada ta ravnoteža bude narušena, mogu se javiti različite zdravstvene tegobe, uključujući gastrointestinalne probleme, imunološke poremećaje, pa čak i povezanost s mentalnim zdravljem. Korisne bakterije, poput Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium longum i probiotika inulina igraju ključnu ulogu u održavanju ravnoteže mikrobioma u organizmu.
Lactobacillus acidophilus se često nalazi u fermentiranim mliječnim proizvodima. Ova bakterija pomaže održavati zdravu kiselinu u crijevima, čime se sprječava rast patogenih mikroorganizama. Lactobacillus rhamnosus igra ključnu ulogu u jačanju imunološkog sustava i pomaže u smanjenju upalnih procesa u crijevima te podržava ravnotežu bakterija u probavnom traktu. Bifidobacterium longum je bakterija koja održava zdravlje debelog crijeva i pomaže u probavi neprobavljivih vlakana, što doprinosi općem zdravlju crijeva. Uz dobre bakterije, za očuvanje zdravog mikrobioma crijeva, nužan je i inulin, prebiotik koji služi kao hrana za korisne bakterije u crijevima. On potiče rast probiotika i pomaže u održavanju zdrave crijevne flore.
Flonivin Forte - 10 milijardi korisnih bakterija u jednoj kapsuli
U današnjoj izloženosti raznim dodacima prehrani, Flonivin Forte se izdvaja kao idealan izbor za očuvanje ravnoteže mikrobioma i poticanje optimalne probave jer sadrži 10 milijardi korisnih bakterija u samo jednoj kapsuli. Ova učinkovita doza osigurava zdravlje crijevne flore, podržavajući snažan imunološki sustav i ravnotežu u crijevnog mikrobioma.
Jednostavnost korištenja Flonivin Forte dodatka prehrani čini ga savršenim suputnikom u svakodnevnoj rutini, a dostupan je isključivo u ljekarnama. To jamči korisnicima visokokvalitetan proizvod, kontroliran od strane stručnjaka za zdravstvo. Flonivin Forte se posebno preporučuje svima koji pate od raznih gastrointestinalnih problema poput nadutosti i zatvora.
Osim toga, Flonivin Forte može pomoći s neugodnim simptomima sindroma iritabilnog crijeva (SIB), koji je najčešći probavni poremećaj. Točni uzroci nastanka SIB-a i dalje su nepoznanica, a neke od teorija su: promjene u sastavu crijevne mikroflore, utjecaj određene hrane, genetska predispozicija, stres i ostali vanjski uzročnici.