Prije kupnje školskog pribora važno se dobro organizirati, odnosno vidjeti što je školarcu potrebno za sljedeću školsku godinu. Najbolje je napraviti popis potrebnog ili preporučenog pribora, a zatim proći popis s djetetom. Većina školskog pribora uvijek je ista pa dijete može upotrijebiti i neiskorišten pribor starijeg brata ili sestre ili onaj od prošle godine. Zato je dobro pregledati prošlogodišnje zalihe kako bi se vidjelo što je ostalo i što može biti ponovno iskorišteno. Tijekom kupnje trebalo bi pripaziti i na trendove, koji samo izazivaju dodatni trošak. Stoga se preporučuje odrediti iznos koji se misli potrošiti, a školarac će tako naučiti kako odrediti prioritete i upravljati novcem, a i kako uštedjeti ako želi nešto moderno i skupo. Uvijek je bolje izabrati korisniji pribor nego zabavni, a i profesori ne vole pribor koji učenicima odvraća pozornost tijekom nastave.
KOLIČINA ČUVA NOVAC I ŽIVCE
Papir, kemijske i grafitne olovke, bilježnice te gumice uvijek su potrebni pa ih je dobro kupiti u većim količinama. Vi ćete uštedjeti, a djeca će uvijek imati ako im ga ponestane.
NE ISPLATI SE UVIJEK ŠTEDJETI
Bolje je imati ruksak s garancijom, jer iako je skuplji, barem znate da nećete morati kupiti novi za mjesec dana zbog pokvarenog zatvarača. Isto vrijedi i za ostali pribor.
STARI PRIBOR U NOVOM RUHU
Recikliranje je poželjnije od kupnje novih stvari, pa djeca mogu, primjerice, ukrasiti obične prošlogodišnje bilježnice naljepnicama ili fotografijama, a i izgledat će trendi.
U LOV NA NAJPOVOLJNIJE
Prije početka školske godine neke knjižare ponekad prodaju školski pribor po pristupačnijim cijenama pa je dobro istražiti i pripaziti na moguće akcije ili rasprodaje.