Japan, Hong-Kong imaju procijepljenost na nekih 20 posto, što je pokazatelj da se jedna izrazito školovana, bogata i moćna nacija odlučila ne cijepiti. Japanci imaju ozbiljne studije prema uvoznim cjepivima. Japan je stara zemlja, starije im je stanovništvo, i oni se nisu cijepili. Argument cijepljenosti i ekonomske razvijenosti tu ne stoji, kometirao je cijepljenje Mostov saborski zastupnik Zvonimir Troskot za N1.
- Ne bih rekao da su osobe nižeg IQ-a te koje se ne cijepe. Deklaracija EU-a zabranjuje diskriminaciju onih koji se necijepe. Prisila je prisila, svakome treba dati odabir hoće li se cijepiti ili ne. Španjolska se boji turista Velike Britanije koji su preko 56 posto procijepljeni s dvije doze. Postoji strah koji se javlja s obje strane i nacija se ne može voditi tako da se strahom manipulira na ovaj način - dodao je Troskot.
Komentirao je i odluke nove gradske vlasti u Zagrebu na čelu s gradonačelnikom Tomislavom Tomaševićem.Troskot je pohvalio reforme, rezove u visinama naknada, te odabir automobila koji ostaju na korištenju upravi.
- No problem s otpadom… Tomašević je u kampanji govorio da ugovore s Ciosom treba ukinuti, ali su na kraju krenuli u reviziju ugovora. Cios im je rekao da slobodno mogu ukinuti ugovore – no ne znamo pod kojim uvjetima. Ako ne ukineš ugovor, prevario si građane, a ako ga prekineš – hoćeš li uspjeti riješiti toliki otpad? Ako je točno da je odšteta, u ponuđenom ugovoru, toliko visoka da je skuplja nego održavanje - rekao je Troskot.