To je to što me zanima!

Zašto država ne bi prodala dionice Ine i uložila u razvoj obnovljivih izvora energije?

NOVI EXPRESS Sa sadašnje točke gledišta, imajući u vidu situaciju proteklih desetak godina, najbolje rješenje bilo bi preuzimanje Ine od strane jednog od partnera
Vidi originalni članak

Privatizacija Ine smatrana je nužnim uvjetom njenog daljnjeg razvoja, u novim tržišnim uvjetima koje je Hrvatska počela izgrađivati nakon osamostaljenja i tranzicije iz socijalističke u tržišnu ekonomiju. S tim ciljem Hrvatski sabor donio je Zakon o privatizaciji Ine. Potpuna privatizacija trebala se provesti kroz nekoliko faza. U prvoj fazi se tražio strateški partner koji bi kupio 25% + 1 dionicu i imao svoje članove u nadzornom odboru i upravi. Sa strateškim partnerom, Ina je trebala postati veća, uspješnija i tržištu potpuno prilagođena kompanija. Prva faza privatizacije završila je krajem 2003. godine, s tri dokumenta, odnosno ugovora: 1. Dioničarskim ugovorom, kojim se uređuje odnos između Vlade RH i budućeg strateškog partnera u upravljanju Inom, 2. Ugovorom o suradnji, kojim se ugovara suradnja, odnosno način dogovora sa strateškim partnerom kad se strateški partner i Ina mogu pojaviti kao konkurenti, i 3. Ugovor o kupoprodaji 25% + jedna dionica Ine. Strateški partner je postala mađarska naftna kompanija MOL.

Ovaj sadržaj dostupan je samo 24sata PLUS+ korisnicima na portalu

Neometano uživanje u 24sata sadržaju i brojne pogodnosti dostupne su na originalnom članku.
Idi na 24sata

Komentari 5

  • roundtrain 20.01.2022.

    Jedino je rješenje angažirati 100 japanaca i 100 šveđana i dati im ovu žabokrečinu od države na upravljanje slijedećih 100 godina! S time da niti jedan hrvat nema pravo glasa i ne odlučuje o ničemu. I tada ćemo, kako je mudro zborila Kokošinda, biti Švicarska za svega par godina.

  • 19.01.2022.

    Svi koji su rođeni prije 90-tih dobro znaju kako je funkcionirala industrija i poljoprivreda u odnosu na danas. Naravno uz nebitne faktore nekih ustaša i partizana…… nego čisto ekonomski.

  • nec.1996 19.01.2022.

    pa vec ste sve prodali ostalo samo staro zeljezo .za glomazni otpad ,imate jos samo crpke ine trgovine ,a ovo nista ne radi,ne ulaze se nista u nalazista busotine ,gdje su u posljednih 10.godina nista ,,

Komentiraj...
Vidi sve komentare