Kako piše Telegram, Republika Hrvatska u državnim zalihama raspolaže s 80,6 milijuna kuna višenamjenskih auto cisterni, 5,4 milijuna kuna stambenih kontejnera, 32,2 milijuna kuna suhih obroka i mesnih konzervi i šatora te 10,7 milijuna kuna ribljih konzervi.
Ako neke od tih financijskih vrijednosti pretvorimo u količine te istima pridodamo ono što je nabavljeno u 2019., a nije posebno vrijednosno prikazano u izvješću, državne strateške zalihe raspolažu sa 186 šatora, 54 višenamjenske auto cisterne, 144 stambena kontejnera, te najmanje s 15 agregata za proizvodnju električne energije i 12 000 vreća za spavanje.
Sve te količine trebale su biti dopremljene do Petrinje, Gline i okolnih sela i zaseoka najkasnije 24 sata nakon katastrofalnog potresa.
Budući da se to nije dogodilo svi oni koji upravljaju, ili bi trebali upravljati cijelom operacijom zadovoljenja potreba opskrbe stanovništva nužnim odgovarajućim smještajem odnosno osiguranjem uvjeta za privremeno zbrinjavanje svih pogođenih potresom, morali bi što prije objasniti razloge zbog kojih nisu iskorištene strateške robne zalihe.
POGLEDAJTE VIDEO: PETRINJA DVA DANA NAKON POTRESA