To je to što me zanima!

VIDEO Nevrijeme je poharalo Dalmaciju! Vjetar čupao stabla, grmljavinska linija 100 km!

U zadarskom arhipelagu do 3 u noći palo je 108 litara kiše po metru kvadratnom, više nego što prosječno padne u mjesec dana!
Vidi originalni članak

Jako nevrijeme je tijekom četvrtka pogodilo veći dio Dalmacije. U noći na petak proširilo se na cijelu obalu, a oko ponoći zahvatilo je šire splitsko područje, piše Dalmacija Danas.

Pogledajte video

Olujni udari vjetra dosezali su 80 km/h, a jugo je potom naglo okrenulo na tramontanu. U Kaštel Lukšiću vjetar je iščupao stablo. U zadarskom arhipelagu do 3 u noći palo je 108 litara kiše po metru kvadratnom, više nego što prosječno padne u mjesec dana!

Na Susku je palo 65 litara, u Zadru 43, Splitu 35 litre... Velike količine oborina izazvale su bujice. Potoci su se s Kozjaka slijevali kaštelanskim ulicama. Na šibenskom području je bilo i nešto tuče. U Biogradu je puhao jak olujni vjetar.

Grmljavinska linija bila je dugačka čak 100 kilometara. Crometeo lovci su čekali dolazak oluje.

- Prvo su nestala svjetla Splita, potom i Žrnovnice. Izgledalo je apokaliptično jer je vjetar dizao ogromne količine pepela s požarišta koje je nedavno bilo aktivno - ispričali su lovci na oluje za Dalmaciju Danas.

Pogledajte video

I danas su najavili nevrijeme za gotovo cijelu zemlju, ali za vikend bi se vrijeme trebalo stabilizirati sve do ponedjeljka kad su najavili novu jaču promjenu vremena.

Idi na 24sata

Komentari 13

  • jedan ja 06.09.2024.

    "35 litre"...pismenost ovih uhljeba je zbilja na nivou...diploma iz Travnika sa benzinske za 2 soma ojra

  • mukuti01 06.09.2024.

    Ove bi metode potencijalno mogle brzo i jeftino smanjiti globalne temperature. One također mogu imati ozbiljne štetne posljedice i poremetiti regionalne vremenske prilike, oštetiti ozonski omotač i dovesti do kiselih kiša.

  • mukuti01 06.09.2024.

    SRM je vrlo eksperimentalan i nije bez klimatskih, zdravstvenih i etičkih rizika. To uključuje tehnike kao što je ubrizgavanje aerosola u stratosferu koje bi uključivalo ispuštanje sićušnih čestica u gornju atmosferu za raspršivanje sunčeve svjetlosti, oponašanje učinaka hlađenja viđenih nakon velikih vulkanskih erupcija ili posvjetljivanje morskih oblaka u kojem bi se morska voda raspršivala u zrak kako bi se povećala refleksija nisko ležeći oblaci.

Komentiraj...
Vidi sve komentare