To je to što me zanima!

Užasno otkriće! Lažna šminka puna je olova, urina i izmeta...

U improviziranim laboratorijima i nemogućim uvjetima, koji su smješteni uglavnom u Kini i istočnoj Europi, kriminalci proizvode krivotvorine svjetski poznatih marki
Vidi originalni članak

Londonska policija otkrila je visoke količine žive, olova pa čak i cijanida u krivotvorenoj kozmetici koje ima sve više na europskom tržištu, objavili su to u sklopu svoje kampanje protiv krivotvorene robe. Krivotvorena kozmetika je opasna jer može izazvati jake alergije s osipima, oticanjem i svrabom, a može i trajno štetiti zdravlju. Osim toga, takva šminka prepuna je i izmeta štakora, ljudskog urina i arsena, prenosi BBC.

U improviziranim laboratorijima i nemogućim uvjetima, koji su smješteni uglavnom u Kini i istočnoj Europi, kriminalci proizvode krivotvorine svjetski poznatih marki poput MAC-a i Benefita s 19 puta većom količinom olova od dozvoljene.

Krivotvorena sjajila za usne, pudere, sjenila za oči, kreme za sunčanje, parfeme i rumenila ljudi uglavnom kupuju jer im je cijena znatno niža od originala, ali time riskiraju svoje zdravlje, ali i sigurnost jer svoje podatke otkrivaju kriminalcima. 

Takvi proizvodi uglavnom se prodaju preko interneta. Policija je u posljednjih 18 mjeseci zatvorila 5500 takvih stranica, te zaplijenila robu u vrijednosti 4,8 milijuna eura. 

Voditeljica odjela za kriminal nad intelektualnim vlasništvom londonske policije Maria Woodall upozorava kupce kozmetike da dobro provjere sumnjive detalje na stranicama s kojih naručuju, poput loše gramatike i pravopisa. Istaknula je da se poznate marke proizvoda rijetko prodaju po jeftinim cijenama te ako zvuči predobro da bi bilo istinito, to uglavnom tako i je.  

Idi na 24sata

Komentari 84

  • Josipa😊 19.05.2015.

    Pa sad nek se mi žene šminkamo..

  • sad ili nikad_1 19.05.2015.

    treba im to nagurat u usta

  • arwin 19.05.2015.

    Besmislen članak. Kakvog smisla ima kritizirat loše i jeftine proizvode iz Kine kad su i skupi i kvalitetni također iz Kine. Druga stvar je što si sirotinja umišlja da će za deset kuna kupiti vrhunski proizvod samo zato jer je iz Kine pa bude razočarana. To više govori o primitivizmu malog čovjeka, kojeg onda iskorištavaju propagandom razni "brendovi" i od siromaška prave još veću sirotinju. /primjer: iPhone/

Komentiraj...
Vidi sve komentare