Ivan Čehok uhićen je 2011. godine zbog sumnje na zloporabu položaja i ovlasti te primanje mita. Davor Patafta, predsjednik uprave T7 Grupe osumnjičen je za poticanje Čehoka na kazneno djelo, kao i Narcisa Huljev, članica uprave T7 VIS - a. Čehok je optužen da je u mandatu od kraja 2007. do sredine 2011. pogodovao poduzetniku Davoru Patafti, čime je Varaždin navodno oštećen za oko 14 milijuna kuna.
Nepravomoćna presuda je donesena još 2018. godine. Po prvoj točki optužnice za zbrinjavanje otpada su obojica oslobođeni. Prema drugoj točki koja se odnosi na zamjenu zemljišta na štetu grada Varaždina pri čemu je profitirala tvrtka Davora Patafte, i Čehok i Patafta i Narcisa Huljev su proglašeni krivima. Tužiteljstvo se žalilo na oslobađajući dio, a obrana na osuđujući pa je Vrhovni sud sve vratio na Županijski sud i naložio ponovno suđenje.
- Danas je održan nastavak sjednice optužnog vijeća u predmetu protiv Ivana Čehoka i ostalih, prva sjednica je održana 20. siječnja 2022. godine. Tada se odlučivalo o prijedlogu obrane za izdvajanje kao nezakonitih dokaza iskaze ispitanih svjedoka. Sud je odlučio da taj dokaz nije nezakonit i to je potvrdio Visoki kazneni sud. I mi i obrana smo ostali iza svih navoda, a odluku ćemo dobiti pisanim putem. Ostale su zamjene zemljišta u optužnici kao i još nešto vezano uz otpad. Dio oko zamjene zemljišta je najbitniji, a otpao je samo Hrvoje Vojvoda, petookrivljeni koji danas više nije okrivljenik - rekla je zamjenica ravnateljice USKOK - a Martina Semeraj.
Čehokova obrana stoji pri tome da nije kriv i da mu se ne bi trebalo ponovno suditi.
- Optužno vijeće je danas odlučivalo hoće li potvrditi optužnicu nakon što je obrana prigovorila da je USKOK mijenjao optužnicu na nedopušten način, odnosno da je novom optužnicom obuhvatio dio za kojeg je već pravomoćno oslobođen. Odluku ćemo dobiti, ja se nadam, u roku dva tjedna pismenim putem - rekao je odvjetnik obrane Toni Ivandić.
Komentirao je i razmak od dvije godine između dviju sjednica optužnog vijeća.
- Na dio je utjecala pandemija i štrajk sudaca i sudskih službenika, a odlučivalo se dosta dugo o zakonitosti dokaza na Visokom kaznenom sudu Republike Hrvatske - zaključuje Ivandić.