To je to što me zanima!

U Hrvatskoj 60 tisuća djece živi ispod granice siromaštva

Najugroženija su romska djeca i djeca s posebnim potrebama, rekao je predsjednik Josipović i naglasio da je odgovornost cijelog društva da smanji materijalne razlike
Vidi originalni članak

Na sjednici Vijeća za socijalnu pravednost predsjednika Ive Josipovića u utorak je prezentirano izvješće Unicefa prema kojem u Hrvatskoj 20 posto, odnosno 60.000 djece živi ispod granice siromaštva. 

Čak 68 posto obitelji korisnika socijalne pomoći s djecom predškolske dobi nema dovoljno novca za hranu, 62 posto djece predškolske dobi iz siromašnih obitelji na selu i 39 posto u gradu ne ide u vrtić jer im ga roditelji ne mogu priuštiti, a 1297 malih Zagrepčana korisnici su pučkih kuhinja.

- Najugroženija su romska djeca i djeca s posebnim potrebama - rekao je predsjednik Josipović i naglasio kako je odgovornost cijelog društva da smanji materijalne razlike. 

Voditeljica Unicefova ureda za Hrvatsku Valentina Otmačić kazala je kako kriza ne može stavljati dječje živote na čekanje te pozvala sve koji mogu utjecati na nepovoljne uvjete u društvu da to učine.

Idi na 24sata

Komentari 136

  • 01.10.2014.

    Žalosna je situacija za mnoge hrvatske građane, a naročito za obitelji s puno djece te djecu s poteškoćama u razvoju. Puno je gladnih u Hrvatskoj, a bolja budućnost se niti ne nazire.

  • No1 01.10.2014.

    otvorite pokradene tvornice i dajte ljudima posla, a vi se bavite plasiranjem proizvoda pa da vidiš kak se budu brojke smanjile, a kaj se tiće roma, eh druga prića njih isto tak lepo treba zaposliti a ne im dati socijalne pomoći od kojih vele da nemreju živeti pa onak u popodnevnim satima kradu po kućama, država pokreće aparate da im se stane na kraj (policija, sudovi) i ništ cvile po zatvorima, piskaraju na sve moguće adrese, izađu van i opet u krađu samo s druge strane ceste, posla njima treba dati da rade i zarade

  • ciLa 01.10.2014.

    Kako je u svijetu bogatstvo nepravedno raspodijeljeno tako je i kod nas, samo su naši master umovi sve kopirali od boljih država i mislili da sustavi koji su tamo, funkcioniraju i kod nas. Ispostavilo se da ne,a to su i prije mogli znati da su društva različita te da ne reagiraju svi na iste sisteme. Sada smo toliko otišli na krivu stranu i bojim se da samo revolucija može vratiti stvari unazad..

Komentiraj...
Vidi sve komentare