To je to što me zanima!

Zastupnik testirao Coca-Colu u parlamentu na koronu, zbog neznanja test ispao pozitivan

Zastupnik Michael Schnedlitz testirao je antigenskim testom Coca-Colu na koronu. Htio je potvrditi svoju teoriju da su ti testovi beskorisni, no izostavio je bitan korak, zbog čega bi Cola ispala pozitivna i na trudnoću
Vidi originalni članak

Član Nacionalnog vijeća Austrije Michael Schnedlitz na sjednici je za govornicom odlučio testirati Coca-Colu na korona virus. Uzeo je brzi antigenski test koji je nedugo nakon testiranja pokazao pozitivan rezultat. 

Predsjedniku Vijeća potom je rekao:

STOŽER: 'Najiskrenija želja za sreću za Božić i Novu je ne ići u posjete'

- Gospodine predsjedniče, imamo problem. Imamo slučaj korona virusa!

Zastupnik je ovim eksperimentom htio ukazati na navodnu beskorisnost testiranja ovim testovima koji porezne obveznike stoje 67 milijuna eura, prenosi desni list Unzensuriert. No to testiranje je na kraju ispalo populistički potez jer nije napravljeno po uputama proizvođača, a zastupnik je izostavio jedan bitan korak. 

Obmanuo javnost

Welt je kontaktirao proizvođača antigenskog testa i napravio analizu Schnedliztovog testiranja. Schnedlitz test koristi pogrešno –  izravno tamponom uzima Colu i kapa ju na test, a to nije tako jednostavno. Izostavio je i korak u kojem se uzorak uvijek prvo umetne i zarotira u kiselini poznatoj kao pufer, a tek onda se kapa dalje. Pufer je tekućina koja održava pH vrijednost stabilnom, u određenom rasponu, što sprječava kiseline iz uzorka da reagiraju s antitijelima u testu. Kako je zastupnik izostavio taj korak, kiseline sadržane u Coli reagirale su s antitijelima koja bi trebala hvatati proteine ​​virusa. 

 - Na ovaj način bi bilo koji test na trudnoću bio pozitivan. Prije nego što se časni član parlamenta upusti u ovakve neugodne izjave, možda bi imalo smisla samo se malo pozabaviti kemijom - poručili su iz tvrtke Dialab koja proizvodi antigenske testove. 

Brzo nije savršeno

Rezultati antigenskih testova se još ne ubrajaju u dnevnu brojku novozaraženih, ali pomažu u kontroli širenja virusa.

 - Ti brzi testovi su sada dosegnuli jedan stupanj razvoja, relativno smo ih dobro istražili, znamo njihove prednosti i mane. Ako je netko stvarno pozitivan onda je sigurno pozitivan i na zlatnom standardu - PCR testu. Ukoliko je netko negativan na brzom antigenskom testu onda ne možemo biti sto posto sigurni da je negativan, nego ako ima simptome, onda ponavljamo test na PCR-u. PCR je još uvijek zlatni standard i  negativni rezultat ćemo provjeravati - izjavio je Krunoslav Capak prije uvođenja ovih testova. 

Idi na 24sata

Komentari 204

  • leon_os009 14.12.2020.

    PCR testovi su lažni.to su dvije savezne države u Americi potvrdile kao i oksford institut.kinezi su početkom godine objavili kako test daje lažne rezultate

  • liliana 14.12.2020.

    Pitanje je li problem u testovima, a možda stavljaju virus i u hranu,tko zna na šta su sve spremni svjetski moćnici i bogataši.

  • 12.12.2020.

    Antigenski testovi su mnogo točniji od PCR testa. Zamislite tek kakva su oni prevara. Kako je predviđeno, mainstream mediji se počinju polagano ograđivati od cijele priče.

Komentiraj...
Vidi sve komentare