To je to što me zanima!

Policija s dugim cijevima čuva navodnog Mossadovog agenta

Sjednica na kojoj se iza zatvorenih vrata odlučivalo o zamolbi za izručenje potrajala je oko sat vremena i na njoj su izručenik i njegov branjenik porekli krivnju i usprotivili se izručenju. Odluku će objaviti sutra
Vidi originalni članak

Izvanraspravno vijeće Županijskog suda u Velikoj Gorici u utorak je održalo sjednicu na kojoj je odlučivalo hoće li Tunisu izučiti bosanskohercegovačkog državljanina Alena Čamdžića, a rješenje će, kako se očekuje, biti objavljeno sutra nakon što bude otpremljeno zainteresiranim stranama.

Alen Čamdžić kojeg se po pisanju medija povezuje s ubojstvom Tunižanina Mohameda Zouarija, zrakoplovnog inženjera navodno povezanoga s Hamasom, uhićen je 13. ožujka na zagrebačkoj zračnoj luci Franjo Tuđman, temeljem međunarodne potrage Interpola Tunis.

NE ŽELE GA IZRUČITI? U Hrvatskoj uhitili izraelskog špijuna optuženog za ubojstvo

Mediji su ranije prenijeli izjavu tuniškog dužnosnika koji je objavio da su identificirali dvojicu osumnjičenika za Zouarijevo ubojstvo, te da je jedan od njih uhićen u ožujku u Hrvatskoj.

Zouari, koji je bio pripadnik vojnog krila Hamasa, ubijen je u prosincu 2016. blizu svojeg doma u tuniskom gradu Sfaxu. Tunižansko pravosuđe ustvrdilo je da je jedan od optuženih izraelskih špijuna za ubojstvo Hamasovog inženjera uhićen u Hrvatskoj.

Sjednica na kojoj se iza zatvorenih vrata odlučivalo o zamolbi za izručenje potrajala je oko sat vremena i na njoj su izručenik i njegov branjenik porekli krivnju i usprotivili se izručenju, dok se predstavnici Državnog odvjetništva koji zastupaju zemlju tražiteljicu nisu pojavili.

Odvjetnik Krešimir Škarica rekao je Hini da su dokazi u tom predmetu prilično manjkavi.

Argument protiv izručenja im je i taj što je Tunis 2015. ukinuo moratorij na smrtnu kaznu, a Hrvatska kao članica EU ne izručuje uhićenike u zemlje gdje postoji smrtna kazna, što je stav i Ministarstva pravosuđa. Postoji opasnost i da bi tražena osoba u Tunisu do presude bila izložena mučenju.

Obrana je po njegovim riječima sudu dostavila niz presuda Europskog suda za ljudska prava koje su spriječile izručenje čak i u lakše dokazivim stvarima.

U slučaju da sud odobri izručenje, izručenik se može žaliti Vrhovnom sudu do čije se odluke odgađa njegovo eventualno izručenje.

Dovođenje uhićenika na sud proteklo je uz pojačane mjere osiguranja, koje su uključivale i interventne policajce naoružane s dugim cijevima.

Idi na 24sata

Komentari 10

  • Urban1 08.05.2018.

    Naglasak je na -navodni- po starom običaju

  • Mister_11_Posto 08.05.2018.

    Policajci ima kratke cijevi!

  • BETINA 1 08.05.2018.

    židova u lepoglavu a alena pustite zašto bi ga isporućili pa nemamo mi sporazum sa bliskim istokom o izrućivanjima nikakvih akata i pod akta pravnih dakako ma kakva je ova naša ulizivaćka država ako ne izruće špijuna što prestat će trgovati sa nama e moj krstičeviću. Pa ti trguj sa židovima a nema zemlje koje židovi ne špijuniraju. Ma kakvo izrućenje jadni ne bili špijuni su obučeni da ubijaju sakate da bi došli do priznanja ali taj je neki glupan čim su ga ovdi uhapsili. To je obićan dojavljivać- informator,. Pravog školovanog špijuna još židova teško ćeš ćopiti ali ovo je ponavljam neki industrijski poslovni špijun taj je nešto baaaaa

Komentiraj...
Vidi sve komentare