Dugo smo čekali, otprilike pola godine. Imali smo više postavljenih kaveznih zamki. Znali smo da su tu po tragovima a i snimili smo ih fotozamkom. A onda nam je stigao. Nazvali smo ga 'Godot'.
Ispričao nam je to Marko Augustinović, dipl. ing. šum iz OIKON Instituta za primijenjenu ekologiju, o mužjaku vidre teškom 6.4 kilograma, kojem su on i kolege Vedran Slijepčević, dr. vet. med. iz Veleučilišta u Karlovcu i prof. dr.sc. Duško Ćirović, profesor sa Biološkog fakulteta, Sveučilišta u Beogradu, prošli tjedan pričvrstili GPS uređaj za praćenje u Kopačkom ritu, nakon čega su ga neozlijeđenog pustili.
Ovi telemetrijski podatci o kretanju vidre doprinijet će procesu utvrđivanja veličine populacije vidre na području PP Kopački rit, što je dio aktivnosti zaštita i očuvanje voda i o vodama ovisnih ekosustava EU projekta Naturavita vrijednog 369 milijuna kuna, od čega 85 posto sufinancira Europska unija.
Korisnik projekta su Hrvatske šume, a nositelj ove aktivnosti i monitoringa su Hrvatske vode, jedan od partnera na projektu. U projektu tako sudjeluje i PP Kopački rit, a u okviru ovog monitoringa, planiraju uloviti pet jediniki vidre.