Domovinski pokret osvrnuo se na događanja podružnice stranke u Splitsko-dalmatinskoj županiji.
- Osnivanjem Pokreta okupio se veliki broj ljudi jasnih stavova kojima je dosadašnja politička elita predstavljala sve ono negativno što je Hrvatsku u posljednjih 20 godina vodila u pogrešnom smjeru i sprječavala provođenje istinskih reformi koje su nam potrebne kako bi Hrvatska postala moderna, uspješna i suverena država 21.-og stoljeća - napisali su u priopćenju i dodali:
- Kroz svoj rad i kroz kampanje definirali smo ključne probleme naše države, ali i naše, Splitsko-dalmatinske, županije. U svom radu smo nudili i konkretna rješenja za sve probleme inzistirajući na politici sa stavom, ne vrijeđajući nikoga. Jasno smo definirali ključne probleme i aktere trenutne političke scene koji su doveli našu županiju u trenutnu situaciju. Županija smo koja prednjači po nezaposlenosti, koja ne koristi Europske fondove u dovoljnoj mjeri, koja nema adekvatnu infrastrukturu za 21. stoljeće, koja nema riješen problem zbrinjavanja otpada, kojoj Zagora i otoci demografski propadaju, koja nema jasan plan održivog razvoja - naveli su.
Dodali su i da su dosada imali potporu vodstva Domovinskog Pokreta, ali se u posljednjih mjesec dana izgubila.
- Nemilim događajima s treće konstituirajuće sjednice županijske skupštine kada su 2 vijećnika izabrana na listi Domovinskog Pokreta postupili suprotno odlukama nacionalnog i županijskog Predsjedništva DP-a započeo je proces propadanja DP-a u našoj županiji. Umjesto sankcioniranja nedopustivog nepoštivanja odluka stranačkih tijela, Stranka se odlučila za drugačiji smjer koji DP vodi u zagrljaj HDZ-u i HGS-u, što nam je kao Stranci, ali i članovima, bilo neprihvatljivo od samog početka - napisali su i dodali da neće ulaziti u razloge ovog političkog zaokreta, već je to pitanje za vodstvi DP-a.
Istaknuli su da nisu htjeli ići ovim smjerom te da se nisu uključili u politiku splitsko-dalmatinske županije kako bi bili smokvin list vladavine Ante Sanadera i Željka Keruma.
Nikola Grabovac, Draško Kuliš, Tihomir Bečko, Mirjana Babić, Mislav Maršić, Hrvoje Domazet, Anamarija Grabovac, Ivan Lončar i Dino Ercegović, članovi Domovinskog pokreta zatražili su brisanje iz članstva. Svoj će rad nastaviti kao nezavisni vijećnici koji, kako su napisali, 'žele dobro Hrvatskom narodu, sa svima onima kojima su osnovne ideje DP-a još uvijek glavni pokretać za politički rad', a ne s onima koji 'sitnom političkom trgovinom žele profitirati na ovaj ili onaj način.'
- Za očekivati je da će Domovinski pokret u narednom razdoblju napustiti još vijećnika i dužnosnika, kako u našoj županiji, tako i diljem Hrvatske - zaključili su u priopćenju.