Obdukcijski nalaz tijela masovnog ubojice Vuka Borilovića (34) potvrdio je neslužbene informacije - zadobio je ozljede na tijelu od pet ispaljenih metaka, javlja Kurir.
Od čijeg metka je stradao, policijskog ili sugrađanina Nenada Nena Kaluđerovića, utvrdit će istraga koja još uvijek traje. No, još uvijek nisu dostavljeni obdukcijski nalazi tijela 10 Borilovićevih žrtava.
POGLEDAJTE VIDEO:
Obdukcijski nalaz Borilovića tijela dostavljen je tužiteljstvu sedam dana nakon tragedije na Cetinju.
- Više državno tužiteljstvo u Podgorici, povodom događaja na Cetinju od 12.08.2022. godine, u kontinuitetu poduzima brojne mjere i radnje u cilju potpunog rasvjetljenja predmetnog događaja, a po naredbi tužiteljstva obavljena je obdukcija i danas je dostavljen obdukcijski nalaz tijela V. B., iz kojeg nalaza se zaključuje da je navedeno lice zadobilo povrede u predjelu tijela od pet ispaljenih metaka, dok obdukcijski nalazi za druga stradala lica još nisu dostavljani, kao ni nalazi drugih vještačenja, tako da će se tek nakon dostavljanja svih nalaza vještačenja i objedinjavanja svih dokaza moći donijeti odluka u predmetu - odgovorila je 19. kolovoza viša državna tužiteljica Lepa Medenica.
U tom predmetu saslušano je više ljudi, a među njima i Kaluđerović. Naime, on je tužiteljici Andrijani Nastić ispričao svoje viđenje događaja u naselju Medovina.
Tijekom krvave drame u kojoj je ubio i dvoje maloljetne djece, Borilović je iz lovačke puške pucao i u susjede, hitnu pomoć, policiju te prolaznike.
U gnjusnom činu život su izgubili M. (8) te njegov brat M (11) i njihova majka Nataša Martinović (35). Borilović nije poštedio ni obitelj Drecun, ubio je Rajka Drecuna (56) i njegove roditelje Danicu (74) i Dimitrija (81).
Među nedužnim žrtvama su i Milan Mitrović (37), kum ubijenih Martinovića, i Goran Đurišić (54) - Borilovićev ujak, ubijen dok je pokušavao da ga urazumi. Borilović je ubio i još dvije susjede, sestre Aleksandru (52) i Milu Radunović (50).
Prije nego li je onesposobljen da kroz naselje u kojemu je živio nastavi ubijati, ranio je još pet susjeda - Aleksandra Drecuna, Slavicu Zvicer, Filipa Đurkovića, Milevu Ramadanović i Darinku Čelebić, kao i policajca Ljubišu Maksimovića koji ga je pokušavao savladati.
Državno tužiteljstvo radi na rasvjetljavanju cijelog slučaja te utvrđuju je li bilo propusta u postupanju pripadnika Intervente jedinice, koja je tog dana bila angažirana na osiguranju Cetinjskog manastira.
Nadležni još uvijek nisu otkrili detalje i motive zbog kojih se Borilović odlučio na strašan čin, a javnost danima osuđuje reakciju policije tijekom Borilovićeva krvavog pohoda.
Crnogorski list je ranije objavio da policajci nisu bili obavezni, niti su smjeli čekati odobrenje za upotrebu oružja kako bi spriječili Borilovića da nastavi s napadom u kom je ubio i ranio veliki broj ljudi na Cetinju.
Uprava policije tvrdi da nisu čekali, već da su oružje upotrijebili kada su se za to stekli uvjeti. Nitko od nadležnih ne objašnjava je li tko stradao nakon što su prvi policajci stigli na mjesto zločina.