To je to što me zanima!

Šprem je u Americi, koštanu srž donirat će mu mlađi brat

Šprem je na liječenje prebačen u SAD jer su u Hrvatskoj uvjeti liječenja tako rijetkog i agresivnog tumora ograničeni. Predsjednik Sabora s bolešću se bori dvije godine
Vidi originalni članak

Predsjedniku Sabora Borisu Špremu koštanu srž trebao bi donirati mlađi brat koji se pokazao najpodudarnijim nakon tipizacije tkiva Špremove obitelji.

S obzirom da je nakon kontrolnih pregleda početkom kolovoza utvrđeno da su liječenjem postignuti rezultati nedovoljni za transplantaciju donešena je odluka da Šprem liječenje nastavi u SAD-u. 

Kako je za Jutarnji list objasnio doktor Damir Nemet, za uspjeh transplantacije najvažnije je stanje pacijenta prije operacije, a kako su u Hrvatskoj uvjeti liječenja tako rijetkog i agresivnog tumora ograničeni  dogovoreno je da američki kolege obave dodatnu dijagnostiku koju hrvatski liječnici nemaju. S obzirom da su na Rebru iscrpljene sve mogućnosti liječenja, liječenje u SAD-u odobrio je i HZZO. 

Nemet, koji radi u Zavodu za hematologiju KBC-a Zagreb, uvjeren je da se agresivnom i modernom terapijom može postići dobar rezultat.

Podsjetimo, predsjednik Sabora već se dvije godine liječi od multiplog mijeloma, zloćudnog tumora plazma stanica. Posljednja dva mjeseca nesprestano je na Zavodu za hematologiju jer se bolest vratila, a javnost je u četvrtak obaviještena da je na liječenje zloćudne bolesti otputovao u SAD. 

Idi na 24sata

Komentari 42

  • 25.08.2012.

    e da i u nesreći čovik treba imat sreće,,mnogi kažu da se zdravlje nemože kupiti ali kada čovjek ima novac puno više toga može pokušat(razni skupi ljekovi,druga mišljenja,lječenja van naših granica di su puno sposobniji,razna prehrana)dok sirotinja bolesna nema šanse jer nema sredstava i to ih dodatno muči što bi nešto probali a nemogu,,

  • mali vlak 24.08.2012.

    U svakom slučaju čovjeka treba spašavati i pomoći mu ma gdje to bilo. Jedan je život!! Ali tim stručnjaka s iste te Hematologije na Rebru zaboravlja da su na istom tom odjelu nedavno liječeni i mladići s vrlo rijetkom dijagnozom - mladić koji je imao rijetki i agresivni limfom kakvih je svega 2% i mladić kod kojega su, kao i kod gospodina Šprema, nakon povratka bolesti, u hrvatskim zdravstvenim ustanovama iscrpljene sve mogućnosti liječenja. Njima se nažalost nije omogućilo liječenje u svjetskim centrima. Jesmo li jednaki?

  • JosipPavlić 24.08.2012.

    žao mi je svakog tako teško bolsnog , ali sa primanjima koja ima moože snositi troškove boravka

Komentiraj...
Vidi sve komentare