Stjepan Đureković, direktor marketinga u INI, politički emigrant, najpoznatija žrtva Udbe, ušao je nedavno i u enciklopedije kao pisac, doduše sa skromnih šest redaka - otprilike po redak za svaki roman koji je napisao...
Čudesna je stvar da nikada nitko u dva desetljeća hrvatske samostalnosti nije objavio niti jedan od Đurekovićevih romana iako je riječ o jednoj od najvećih intelektualnih zagonetki hrvatske emigracije. Dok su, naime, knjige Viktora Vide, Bogdana Radice, Borisa Marune, Tihomila Rađe, Mladena Žigrovića, Ivana Meštrovića, Ante Pavelića ili Eugena Dide Kvaternika, zgodimice pretiskavale u Hrvatskoj, ni jedno Đurekovićevo djelo ovdje nije ponovno objavljeno, niti je uvezeno iz inozemstva.
Njegove knjige brzo se rasprodaju
Stjepana Đurekovića teško je naći i na Njuškalu, dok se rijetki primjerci njegovih romana u antikvarijatima vrlo brzo rasprodaju. To je logično, jer njegove knjige - ukoliko ih je Đureković doista pisao - nisu nezanimljive, naprotiv.
"Smrtonosne knjige o Titu", nova knjiga u izdanju 24sata, koja je od danas u prodaji na svim kioscima, donosi sadržaj Đurekovićevih romana, koji su, u određenom smislu, autora stajali glave.
O čemu govore Đurekovićeve knjige? Zašto je napisao prvi pornografski roman o Titu, "Ja, Josip Broz Tito"? Jesu li mu u pisanju tih romana pomogle tajne službe? Zašto je Tita prikazao kao neobuzdanog seksualnog predatora koji uživa u orgijama? Kako je vidio odnos Jovanke Broz i generala Đoke Jovanića?
Sadržaji o kojima je vladala zavjera šutnje po prvi puta su pred hrvatskom publikom. Za 19,90 kuna, u "Smrtonosnim knjigama o Titu" publika će naći mnoštvo odgovora na najintrigantnija pitanja o fatalnoj službi države sigurnosti SFRJ kolokvijalno nazvanoj Udba, te o okolnostima ubojstva Stjepana Đurekovića, koje nas već 30 godina prati poput prokletstva.