To je to što me zanima!

Ruši se hotel Jugoslavija: Bio je Titov ponos, a da ga se cijelog obiđe trebalo je tjedan dana

Krajem kolovoza u Beogradu su počele pripreme za rušenje legendarnog hotela na Dunavu kojeg je projektirao hrvatski arhitekt Lavoslav Horvat. Posjetili su ga Elizabeta II, Richard Nixon, Jimmy Carter, Tina Turner...
Vidi originalni članak

Hotel Jugoslavija je bio najveći hotel na Balkanu. Svi živi su kroz njega prošli, tako da sam bio sretan što sam tamo dobio posao, počinje svoju priču nepoznati muškarac dok se u dokumentarcu o legendarnom hotelu Jugoslavija vrte kadrovi iz nekog drugog doba. Vjerojatno su to 70. godine, malo nakon što je hotel otvoren, kada počinje i njegovo zlatno doba koje će trajati i trajati. I kao što muškarac u dokumentarcu kaže, nema tko ga nije posjetio u tom periodu. Od svjetskih celebrityja do možda manje poželjnih, ali jednako poznatih gostiju iz nekog drugog svijeta.

Ovaj sadržaj dostupan je samo 24sata PLUS+ korisnicima na portalu

Neometano uživanje u 24sata sadržaju i brojne pogodnosti dostupne su na originalnom članku.
Idi na 24sata

Komentari 90

  • The Clfut 07.10.2024.

    Sva sreća da se ta sramota juge ruši jer je građena hrvatskim nоvcem kao i sve ostalo u bg.

  • Cerada Dabby 07.10.2024.

    Willy Brandt, kancelar Njemacke, 1973. godine: „Za jugoslavenski narod je dar sudbine što je u godinama najvecih opasnosti imao takvog vodu. Ja predsjednika Tit a vidim kao jednu od najmarkantnijih licnosti našeg vremena. Posebno cijenim Titovu smjelost i državnicku mudrost.”

  • BAyBaY 07.10.2024.

    Nekoliko cinjenica o Titu. Zašto? Zbog, najjednostavnije, onoga cime je Tito obilježio epohu svoga vladanja. A on je, pocnimo time, Hrvat s najviše svjetskih od likovanja u citavoj povijesti – ima ih cak 119, vecinom najviših državnih, iz 60 zemalja svijeta. Ili, njegov pogreb je najveci svjetski sumit u povijesti covjecanstva. Prisustvovalo mu je 209 delegacija iz 127 zemalja – prema uglednom magazinu „Time“ „123 delegacije država od cega 4 kralja, 32 predsjednika i drugih celnika država, 22 premijera…“. Kucom cvijeca je, recimo, tom prilikom prodefilirao citav državni vrh Zapadne Njemacke, Austrije, Italije, Portugala, Ujedinjenog Kraljevstva, SSSR-a. Ili, zastave na pola koplja zbog odavanja pocasti ovom državniku izvješene su bile na zgradama gotovo svih parlamenata svijeta, a za vrijeme njegova pogreba je u New Yorku sazvana posebna komemorativna sjednica UN-a, što je presedan koji se nikada, ni prije ni poslije Titove smrti, nije dogodio. Ili, prije desetak godina veliki Rockefeller je, cetvrt stoljeca nakon Brozove smrti, priznao kako respektira samo trojicu ljudi u XX stoljecu – Churchilla, Roosevelta i Tita. Ili, i tu cu s nabrajanjem stati, ulice i trgove s Titovim imenom može se sresti diljem suvremenog svijeta – samo u Italiji ih je i desetak.

Komentiraj...
Vidi sve komentare