To je to što me zanima!

Rukama izvukli ribu od 42 kg: 'Onda smo se tresli 45 minuta'

ULOV ŽIVOTA: Goran Cerovečki i njegov sin Nino na umjetnom jezeru kraj Kloštar Ivanića ulovili su golemu ribu. Nisu imali mrežu pa su je morali obujmiti rukama...
Vidi originalni članak

Tresli smo se 45 minuta nakon što smo ribu izvukli iz vode. To je trofej života. Rekao nam je to Goran Cerovečki, koji je u utorak sa sinom Ninom na umjetnom jezeru kraj Kloštar Ivanića ulovio tolstolobika od 42 kilograma dugog čak 139 centimetara. On i sin Nino već godinama se bave sportskim ribolovom.


- Koristili smo silikonsku varalicu od 10 centimetara, a udica je bila petica. Borili smo se s njom više od sat vremena. Pokušali smo ga obujmiti rukama da ga izvučemo, jer niso imali mrežu, no ruke su nam proklizale u škrge, pa je, nažalost, riba iskrvarila. Imala je tolika usta da u nju stanu dvije šake - kazuje nam Goran koji inače svaku ribu koju ulovi fotografira i pusti nazad u prirodu. Zato mu je i žao što ovaj ulov nije pustio.

Na tom jezeru ribiči obično love šarane do 10 kilograma, pa ih, kao i Goran, snimaju i vraćaju u vodu. Cerovečkima, koji žive u Ivanić Gradu, ovo je dosad najveći ulov. Najmanja riba koju je ulovio bila je “duga” 6,5 centimetara, a tu je “zvijer” ulovio na jezeru Rakitje. Za to je dobio i priznanje. I nju je vratio u vodu.

Završit će na stolu: 'Ako bude ukusan, bit će za sve'

Ovaj tolstolobik završit će na stolu obitelji Cerovečki i njihovih prijatelja. Dosad nisu jeli njegovo meso.

- Najprije ću uzeti mali komad, uvaljati u brašno i baciti na tavu. Ako bude ukusno, bit će za sve - kaže Goran.
Inače, tolstolobik je vrsta koja nije autohtona u Hrvatskoj, azijskog je podrijetla.

- Unesen je k nama 1966. Uloga mu je kontroliranje biljnog materijala u ribnjacima - pojasnila je prof. Marina Piria s Agronomskog fakulteta u Zagrebu. Te se ribe, ispostavilo se, mogu samostalno razmnožavati.

- Netko ju je ubacio u to jezero, u kojem je bila dulje, a gdje je, sudeći po veličini i težini ribe, bilo dovoljno hrane za nju - pojasnila je prof. Piria.

Žao mu je što ju nije mogao pustiti

Kanio sam je snimiti za uspomenu i vratiti u vodu, ali nažalost, ispalo je tako da je iskrvarila. Žao mi je što ju nisam mogao pustiti.

Idi na 24sata

Komentari 34

  • picuskin 24.02.2017.

    Tostolobik se nasadjuje u ribnjake i jezera zajedno s amurom.Amur se hrani biljnom masom da jezera ne zarastu u sas i travu a tostolobik se hrani amurovim izmetom kao riba dna,zato mu i meso nije nikakve kvalitete.Ovaj je pao kao zrtva haklanja trokukom po dnu,to nisu ribolovci nego kriminalci.

  • .Mr.D. 24.02.2017.

    Kakvi pajseri .....sivog tostolobika uhvatili na gumenu ribicu .....to se zove HAKLANJE pajseri .....i to jos novinari objavljuju kao cudo hahahahaa kretenizam

  • pcelar4 24.02.2017.

    Nece biti fini.tolstolobik je ko cipela pogotovo ovak velika.najlosija riba

Komentiraj...
Vidi sve komentare