To je to što me zanima!

Radnici Hitne se žalili na loša vozila, pacijenti im se 'tresu' u vožnji. Uprava: Plašite javnost!

Iz sindikata ističu i kako je problem što se zbog niže cijene nabavljaju vozila s teretnim, a ne putničkim ovjesom, ali i kako su od zakonodavca zatražili da vozila koja spašavaju živote ne smiju biti starija od tri godine
Vidi originalni članak

Zbog nesigurnosti i neudobnosti za najteže pacijente dva najnovija vozila bjelovarsko-bilogorskog Zavoda za hitnu medicinu morala su biti dodatno preinačena. Na ovaj problem su prvi upozorili daruvarski djelatnici hitne koje je potom uprava prozvala da plaše javnost tvrdnjama o nesigurnosti. Sindikat djelatnika hitne medicinske pomoći sumnja i u nepravilnosti u javnoj nabavi pa najavljuju i prijavu DORH-u, prenosi HRT.

PREVEZEN U BOLNICU Prometna nesreća u Pitomači: Automobil naletio na pješaka

- To još nismo doživjeli, pacijent je tresao glavom, a mi smo ga morali pridržavati jer je povraćao - govori Dino Kotik, medicinski tehničar hitne medicinske pomoći u Daruvaru.

- Ja sam skakao i držao sam se i oni su me držali, ali vidio sam kroz vrata da nisu brzo vozili. Mislio sam u sebi, ako oni tako uvijek voze, kada će doći u Pakrac - sjeća se Svetozar Opačić iz Daruvara.

Umjesto uobičajenih deset, zbog ovakve trešnje pri bržoj vožnji, Svetozara Opačića s akutnim infarktom miokarda hitna je do bolnice vozila punih dvadeset minuta. Nakon tog iskustva vozilo je odmah stavljeno izvan uporabe. Dobavljač je u roku od tri dana promijenio ovjes, no nedostataka još ima. 

- Preinaka treba od nosila, kardijalke, opreme koja je posložena. Defibrilatori nisu dobro posloženi, nosila su nam previsoka, pacijent se ljulja u njima - govori Tomislav Petrušić, županijski sindikalni povjerenik Hrvatskog sindikata hitne medicine.

POŽAR U RADIONICI Eksplozija na zapadu Zagreba: Čovjek od šoka pao u nesvijest

Ravnatelj županijskog zavoda za hitnu medicinu ističe kako na tržištu nema gotovih vozila već se oprema dodatno ugrađuje. Nakon prvotnih prozivki djelatnika hitne koji su cijeli slučaj iznijeli u javnost, kolege je pozvao na suradnju, a pacijentu se i osobno ispričao.

- Molio bih da u budućnosti nastojimo što više koristiti naše interne kanale, pa ako netko izbjegava odgovornost i obveze tu je javni prostor da se ta tema otvori i raspravi - istaknuo je Nenad Mrzlečki, ravnatelj Zavoda za hitnu medicinu Bjelovarsko-bilogorske županije.

Iz sindikata ističu i kako je problem što se zbog niže cijene nabavljaju vozila s teretnim, a ne putničkim ovjesom, ali i kako su od zakonodavca zatražili da vozila koja spašavaju živote ne smiju biti starija od tri godine. Prosjek bjelovarsko-bilogorskog voznog parka sada je šest godina. 

Idi na 24sata

Komentari 33

  • gliva 18.01.2024.

    Glavno je da naši političari voze fina auta koja ne tresu !

  • 18.01.2024.

    Plaše javnost! Od svega što tu treba brinuti upravu npr. Loša kola hitne oni su zabrinuti za svoj lik u javnosti. I kako da zdravstvo bude bolje kad Beros postavlja za šefovi ovakve. 

  • JohnConstantine 18.01.2024.

    nekoliko puta sam vozen u hitno i mogu reci ono sto sam bio svjestan da je bilo jako odvratno, uz sve bolove svaku rupu sam osjetio, uzas

Komentiraj...
Vidi sve komentare