To je to što me zanima!

Radi li se o privatnoj plaži ili pomorskom dobru, nadalje nema dileme uz novi web servis

Županija u kojoj se nalazi drugi najveći grad u Hrvatskoj i najveći na hrvatskoj obali predstavila je web servis PomorskoDobro.Dalmacija.hr na kojem se takve informacije mogu brzo provjeriti
Vidi originalni članak

Splitsko-dalmatinska županija predstavila je web servis PomorskoDobro.Dalmacija.hr na kojem se može provjeriti status neke plaže, odnosno je li riječ o "privatnoj plaži" ili slobodnom pomorskom dobru, ali i prijaviti devastaciju ili neovlašteno okupiranja pomorskog dobra, piše u ponedjeljak Jutarnji list.

PITANJE POMORSKOG DOBRA Hrvatska ima samo 18 plaža na kojima se smije naplatiti ulaz i ograditi ih. Pogledajte koje su

 Za stanovnike Splita, Trogira, Solina, Omiša, Makarske, otoka Brača, Hvara i Visa te ostatka Splitskodalmatinske županije više ne bi trebalo biti dvojbe nalaze li se na privatnoj plaži ili slobodnom pomorskom dobru. Županija u kojoj se nalazi drugi najveći grad u Hrvatskoj i najveći na hrvatskoj obali predstavila je web servis PomorskoDobro.Dalmacija.hr na kojem se takve informacije mogu brzo provjeriti.

OSUĐUJU LAŽNE INFORMACIJE Vodnjan: Redari maknuli obavijesti o privatnim plažama koje su uznemirile kupače

 Splitsko-dalmatinska županija prva je u Hrvatskoj povezala sve registre koji prate stanje u priobalju i tako stvorila jedinstven elektronički sustav praćenja pomorskog dobra. Na web stranici Pomorsko dobro može se pogledati gdje su katastarski dokraja riješene granice pomorskog dobra, gdje postoje koncesije na pomorskom dobru koje uključuju i marine i brodogradilišta, zatim gdje su lučka područja, kao i specijalne mikrolokacije.

Sustav ima i mogućnost službene prijave devastacije ili neovlaštenog okupiranja pomorskog dobra, piše Jutarnji list.

Idi na 24sata

Komentari 3

  • scoo_1 24.08.2021.

    i što s tim, i onako nećete poslati inspekciju ovim tajkunima. i dalje će raditi što ih je volja

  • nap 16.08.2021.

    Nema privatnih

  • Usora1 16.08.2021.

    malo je prirodnih plaza, vecinu valja odrzavati i o njima skrbiti a to bi trebalo biti zadaca lokalne zajednice. ako vec ubiru kojekakve pristojbe za sve koji nisu mjestani onda bi i taj bitni segment valjalo pravno urediti i prakticno organizirati da bi bili civilizirana turisticka destinacija koja skrbi o okolisu ali udonosti za turiste.

Komentiraj...
Vidi sve komentare