Svjedok agencije Reuters vidio je kako snage sigurnosti privode desetke ljudi i tuku prosvjednike na ulici. Drugi svjedok je vidio kako policija razbija prozore automobila, izvlači ljude i napada ih. Najmanje dva novinska fotografa su napadnuta i uništeni su im fotoaparati.
Automobili u prolazu podržali su trubljenjem prosvjednike koji su Aleksandru Lukašenku, na vlasti od 1994. godine, uzvikivali „odlazi“.
Europska unija je ranije optužila njegovu vladu za „neproporcionalno i neprihvatljivo nasilje“ i objavila da preispituje svoje odnose s Minskom.
Stanje na ulicama bjeloruske prijestolnice je u utorak tijekom dana bilo mirno, no Reutersov novinar vidio je snage sigurnosti parkirane ispred nekoliko tvornica u Minsku, nakon poziva na opći štrajk na nekoliko društvenih mreža.
Uhićene nazivaju 'ruskim provokatorima'
Bjelorusi su u utorak ostavljali cvijeće na mjestu gdje je dan ranije u sukobima s policijom poginuo jedan prosvjednik.
Lukašenko je prosvjede usporedio s kriminalnim bandama i opasnim revolucionarima kojima pomažu inozemni faktori. Državni mediji u utorak su prikazali uhićene mladiće, prozvavši ih „ruskim provokatorima“.
Prosvjednici su u utorak izvijestili i o poteškoćama pri pristupu internetu, za što je bjeloruski čelnik također optužio strane sile koje žele pojačati nezadovoljstvo stanovništva.
Odnosi između Moskve i Minska su pogoršani, iako je ruski predsjednik Vladimir Putin čestitao Lukašenku na pobjedi i pozvao na poboljšanje međusobnih veza.
Lukašenko dugo optužuje Rusiju da želi pripojiti njegovu državu s 9,5 milijuna stanovnika.