Za tinejdžerku s Madagaskara upoznavanje s mladićem kojeg je upoznala putem društvenih mreža bio je najveći horor kojeg možete zamisliti. Oteo ju je, zatočio u svojoj kući i dva mjeseca drogirao i silovao. Nakon što su je spasili, odlučila je progovoriti kako bi upoznala javnost sa svojom pričom i upozorila djevojke da budu pažljive, javlja Daily Mail.
- Imala sam oko 300 prijatelja na Facebooku. Htjela sam imati još više premda ih oko 100 uopće nisam poznavala. - kaže Jenny, koja je to ime izmislila jer želi ostati anonimna.
Dodala je 28-godišnjaka kojeg nije od prije poznavala kao prijatelja na Facebooku i počeli su se dopisivati. Roditelji joj nisu znali da priča sa strancem. Punih šest mjeseci su svakodnevno pričali te se njih odnos produbio. Pričala mu je o svom životu i mogla se osloniti na njega. Profesor u školi, koji je kasnije radi toga uhićen, ju je ucjenjivao za prolaz i tražio novac. Obratila se svom "online prijatelju".
Pristala se naći s njim, a on ju je odmah uhvatio i odvukao kući. Pokušavala je pobjeći, ali nije uspjela. Nije mogla vjerovati da bi joj tako grozne stvari napravila osoba s kojom je gradila odnos zadnjih šest mjeseci.
Oslobođena je kada je susjed pozvao policiju jer mu se učinilo da se nešto čudno događa u susjednoj kući. Policija je pronašla Jenny u nesvjesti, a mladića su uhitili. Nekoliko mjeseci je provela u Unicefovom centru za pomoć zlostavljanim ženama, a onda se odlučila vratiti u školu. Imala je velike probleme sa pamćenjem i koncentracijom kada se vratila.
UNICEF je pokrenuo poseban program WEprotect u kojem se, u suradnji s naconalnim vladama, mladim ljudima, obiteljima i društvenom zajednicom, pokušavaju boriti protiv online seksualnog zlostavljanja i iskorištavanja. Žele poslati snažnu poruku da svi zajedno rade protiv nasilja nad djecom na internetu. Šire svijest o postojanju problema eksploatacije djece i educiraju mlade i njihove roditelje kako se zaštiti od potencijalne opasnosti.
- Svaki treći korisnik interneta je dijete. Internet i mobiteli su promijenili način na koji djeca dolaze do informacija. Opasnost na internetu za dječake i za djevojčice je itekako realna.- kazao je Cornelius Williams iz UNICEF-a.