To je to što me zanima!

'Prekinuli smo opskrbu za 33 bolnice, to je jedina mogućnost'

Poručio je kako su došli do točke kada je upitno hoće li uopće dobiti plaće te da se radi o profesionalnoj odluči jer imaju preko 750 zaposlenih o kojima moraju brinuti
Vidi originalni članak

Preko 80 posto bolnica danas nažalost ne može dobiti lijekove, prekinuli smo opskrbu za 33 bolnice u Hrvatskoj, bili smo prisiljeni, rekao je predsjednik Uprave Oktal Pharme, jedne od 4 nacionalne veledrogerije, Ivan Klobučar za N1.

- Imamo 500 milijuna dospjelih dugovanja samo u bolnicama. Dodatni problem je da je u zadnja 2 mjeseca novih 700 milijuna duga ljekarni prema veledrogerijama. Došli smo do točke kada postaje neizdrživo - rekao je.

Klobučar je rekao kako su imali niz sastanaka već nekoliko godina, no da se ne miču s mrtve točke. 

KULIĆ POTVRDIO: Prijeti nestašica lijekova: 'Neke veledrogerije već danas kreću s obustavom lijekova bolnicama'

- Novi dugovi s nama nemaju nikakve veze. Naš premijer je rekao da se dugovi moraju platiti. Ovo je za nas katastrofalna odluka, ali jedina moguća, mi živimo od prodaje lijekova - dodao.

Poručio je kako su došli do točke kada je upitno hoće li uopće dobiti plaće te da se radi o profesionalnoj odluči jer imaju preko 750 zaposlenih. Oktal Pharma radi u pet država i prije svega, objašnjava, moraju brinuti za radnike i opstanak firme.

- Ovdje treba upucati novac i riješiti dug, ovo nije pregovaračka taktika, ni sami nećemo moći dobivati lijekove. Trebamo rješavati svoje dugove, to je i premijer jučer izjavio - poručio je predsjednik Uprave Oktal Pharme.

Dubrovačkoj bolnici obustavljena isporuka

Ravnatelj dubrovačke bolnice Marijo Bekić rekao nam je kako im je obustavljena isporuka materijala. 

- Opća bolnica je usmeno obaviještena nakon propalog sastanka s predstavnicima veledrogerija o sljedećem: Od četiri glavne veledrogerije, njih tri su javile da se trenutno obustavlja isporuka potrošnog materijala, odnosno lijekova, dok se ne podmiri dug stariji od 365 dana - kaže nam Bekić.

- Jedna veledrogerija je također rekla da je potrebno plaćanje unaprijed u omjeru dva naprama jedan. To znači da ako uzimamo jednu tabletu, moramo platiti dvije. Razlikuje se i knjiženje jer je naša starost potraživanja u bolnici do otprilike 450 dana, a prema njihovim evidencijama je starija. Vjerojatni razlog su kamate ili različit način knjiženja - dodaje ravnatelj.

Idi na 24sata

Komentari 145

  • 20.10.2020.

    Tako treba! Meni uplatnice za HZZO redovno stizu, nema kašnjenja!

  • 20.10.2020.

    Ma ima drzava novce samo kaj nedaju jer inace njima manje ostane za medusobnu podjelu......

  • rogoz 20.10.2020.

    U Hr lijekovi su odvratno skupi,netko muti i uzima ogroman profit.U UK za Andol u mnogo trgovina platis za 2-3 pakovanja 1£ a kod nas su za 1 paket(20tbl) 32 kn.1£=8,12kn,to je 12 puta skuplje nego u UK trgovinama.Inace nasi doktori prepisuju lijekove pretjerano,na moje insistiranje da ne zelim,moja doktorica ipak me zasula prilicnim brojem lijekova koji mi nisu trebali.Odvratan business je lijecenje u Hr.

Komentiraj...
Vidi sve komentare