Na popisu osumnjičenika za 'slučaj Uljanik', uz dosadašnjih dvanaest, navodno se nalaze još četiri imena, među kojima su i dva sindikalista. Spominje se Goran Kutnjak koji je u NO-u 3. maja u prvom mandatu bio predstavnik države, Lorena Mišković, zamjenica predsjednika NO-a Uljanik Brodogradilišta, a istraga se proširila i na čelnika Jadranskog Sindikata Borisa Cerovca kao člana NO-a Uljanik Brodogradilišta, i Juraja Šoljića iz sindikata metalaca 3. Maja.
Boris Cerovac tvrdi da nikakvu prijavu nije dobio.
- Ništa još nisam dobio ali ovo je činjenica da je politički igrokaz u tijeku. Pokušava se naštetiti sindikalnoj borbi. Pozvan sam samo kao svjedok na razgovor i samo kao svjedok mogu i ići, a za ostale optužbe se mogu nasmijati - rekao je Cerovac. Dodao je da je u Uljaniku jako puno društava koji svi imaju probleme.
- Sukladno tome radi se o još najmanje o tridesetak članova NO, a o njima niti riječi - kaže Cerovac. Slaže se da se agonija u Uljaniku nastavlja odlukom pazinskog trgovačkog suda o odgodi odluke o stečaju za 24. travnja.
- Još ima nade, ali je sve teže čekati, posebno još 20-ak dana. Nadam se da će narednog tjedna Uprava zajedno s Vladom i premijerom dogovoriti nešto što je prihvatljivo jer radnici više ne mogu - rekao je Cerovac.
Odgođeno ročište za Uljanik
U petak je na Trgovačkom sudu u Pazinu odgođeno ročište u sklopu prethodnog postupka radi utvrđivanja pretpostavki za otvaranje stečajnog postupka u Uljanik Brodogradilištu, a novo je ročište zakazao za 24. travnja.
Sudac Ivan Duić je ročište odgodio nakon što je predsjednik Uprave Uljanika Emil Bulić rekao da se u četvrtak, nakon sjednice Vlade sastao s premijerom Andrejem Plenkovićem i užim timom Vlade, a kako bi razmotrili koji dio ponude strateškog partnera nije prihvatljiv te razmotrili druga alternativna rješenja. Po Bulićevim riječima, za sljedeći tjedan najavljeni su razgovori nadležnih državnih institucija s Europskom komisijom a vezano uz druga moguća rješenja u cilju nastavka restrukturiranja Uljanika.