Plenković uživo pratio veliku dramu sa Španjolcima: Hvatao se za glavu, pogledajte reakcije

Plenković i Bačić nekoliko puta su se hvatali za glavu kad našima nije išlo... Srećom, pobjeda je na kraju izborena.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija otvorila je Europsko prvenstvo pobjedom protiv Španjolske sa 14-12 boljim izvođenjem peteraca, nakon što je susret završio bez pobjednika 9-9 (2-1, 2-5, 2-2, 3-1).

Odabranici izbornika Ivice Tucka dobro su otvorili utakmicu, poveli su 2-0, a dva gola razlike imali su i na startu druge dionice (3-1). Međutim, Španjolci, brončani sa zadnjeg SP-a i EP-a su do poluvremena okrenuli rezultat u vodstvo 6-4.

'BARAKUDE' BRANE NASLOV Kad i gdje hrvatski vaterpolisti igraju sljedeću utakmicu EP-a?

Dva gola prednosti Španjolci su imali i uoči posljednjih osam minuta (8-6). Hrvatska je s dva gola u nizu izjednačila na 8-8, a kod 9-9 i 36 sekundi prije kraja imala je i napad za pobjedu, a u zadnjih 9 sekundi i igrača više. Ali, nismo uspjeli zabiti pa je pitanje pobjednika razriješeno raspucavanjem.

PONOVNO U LIJEPOJ NAŠOJ Europsko prvenstvo u vaterpolu 2024., rezultati i raspored svih utakmica. Gdje gledati uživo?

Utakmicu u Dubrovniku je s tribina pratio i hrvatski premijer Andrej Plenković. U njegovu društvu bili su dubrovački gradonačelnik Mato Franković te ministar Branko Bačić.

KOMENTAR Taj mladić hrvatski je dijamant! Presudio je Španjolcima poput Sukna zadnji puta u Londonu...

I to su poprilično 'ušli' u utakmicu. Plenković i Bačić nekoliko puta su se hvatali za glavu kad našima nije išlo...