To je to što me zanima!

Aldott nakon sastanka u Vladi: O Rafinerije ne mogu ništa reći

Ovo je bio vrlo važan sastanak nakon nekoliko godina. Uprava je informirala Vladu o trenutačnom stanju u INA-i, našim projektima, rekao je Aldott nakon sastanka s premijerom Plenkovićem
Vidi originalni članak

Premijer Andrej Plenković sastao se u utorak u Banskim dvorima s predsjednikom uprave Ine Zoltanom Aldottom zbog trenutne situacije i nesigurnosti oko sisačke Rafinerije. Aldott je na sastanak stigao nešto prije 10 sati.

Sastanak je trajao oko dva i pol sata. 

- Ovo je bio vrlo važan sastanak nakon nekoliko godina. Uprava je informirala Vladu o trenutačnom stanju u INA-i, našim projektima - rekao je Aldott nakon sastanka.
Na pitanje je li premijer Plenković zadovoljan kojim smjerom ide INA, Aldott kaže da se to treba pitati njega.
Na pitanje što je s rafinerijama Sisak i Rijeka, hoće li doći do gašenja sisačke Rafinerije, Aldott je ponovio kako su na sastanku informirali Vladu o stanju i projektima, cjelokupnom biznisu.

Na sastanku su bili i ministar zaštite okoliša Slaven Dobrović, a u Vladu je došao i ministar vanjskih poslova Davor Ivo Stier.

Dobrović je izjavio kako neće doći do zatvaranja sisačke Rafinerije. 

Aldott je uoči sastanka kratko rekao kako će se razgovarati o sisačkoj Rafineriji. 

Nakon najava o gašenju Rafinerije, a potom i demantiranju istih, Plenković je rekao da je zabrinut zbog položaja radnika Rafinerije te da želi sastanak kako bi se razmotrili odnosi i strateški interesi Hrvatske u kompaniji. Inače, MOL je u svojim strateškim ciljevima do 2021. naveo da ne planiraju ulagati u rafinerije u Hrvatskoj - već samo u one u Mađarskoj, piše N1.

Prometno u Vladi

Osim Plenkovića, Stiera i Dobrovića, u Vladu su jutros stigli i ministar unutarnjih poslova Vlaho Orepić te ravnatelj SOA-e Danijel Markić. Prije podne je u Banske dvore došao i Božo Petrov, a na pitanje zbog čega je tu, kratko je rekao da je došao na kavu. 

On je nakon nekoliko minuta i otišao iz Vlade, u koju su još došli i ministar turizma Gari Cappelli, ministrica kulture Nina Obuljen te ministrica regionalnog razvoja i EU fondova Gabrijela Žalac. 

Idi na 24sata

Komentari 97

  • mina28_1 09.11.2016.

    "Ukupan broj zaposlenih u INA Grupi na dan 31.12.2014. bio je 12.503"...ljude ne zanimaju tuđe brige sve dok tuđe brige ne postanu i tvoje brige..evo samo jedan mali primjer, recimo da u prosjeku svaki radnik daje u mirovinski fond mjesecno 800 kn, puta 12503 iznosi 10 milijuna i 2400 kn mjesecno, to je godišnje preko 120 milijuna kuna, to je gotovo 43 000 prosjecnih (premalenih) mirovina...plus sav novac koji automatski se odbija od plaće kroz porez..šta bi značilo za ovu našu banana državu nestanak tih 120 milijuna kuna koje odvajamo za penzije-katastrofu!!! :-(

  • Yassa 08.11.2016.

    za INU tko god je ovo napravio treba mu suditi i to kao ratnom zločincu

  • lotus_1 08.11.2016.

    Što nije Hernadi došao?..:)))

Komentiraj...
Vidi sve komentare