Otišla sam podići plaću na bankomat i nisam uspjela. Zatim su mi karticu odbili u dućanu. Nije mi bilo jasno. Došla sam doma i preko sustava e-građanin vidjela da je protiv nas Udruga Hrabro dijete pokrenula ovrhu na 200.000 kuna sudskih troškova, rekla nam je šokirana Đana Atanasovska.
Naime, sud je odlučio da četiri milijuna kuna preostalog novca od akcije prikupljanja sredstava za liječenje preminule Nore Šitum pripada udruzi Hrabro dijete.
Roditelji preminule djevojčice, Ivica Šitum i Đana Atanasovska, moraju platiti sudske troškove.
- Evo, upravo smo saznali da idućih desetak godina radimo za plaće kriminalcima iz udruge Hrabro dijete. Ovršeni smo za 200.000 kuna sudskih troškova. Hvala sudovima u Novoj Gradiški i Slavonskom Brodu na uspješnoj suradnji s organiziranim kriminalom - napisao je na Facebooku Ivica Šitum.
Roditelji preminule Nore tražili su da se Udruzi Hrabro dijete zamrznu sredstva prikupljena za Norino liječenje kako ga ne bi mogli trošiti. No prije dvije i pol godine Vrhovni sud donio je pravomoćnu presudu kojom se Udruzi Hrabro dijete dopušta raspolaganje prikupljenim novcem. Žalba roditelja preminule djevojčice odbijena je i drugostupanjskom presudom u Slavonskom Brodu. Išli su do Vrhovnog suda, no i tamo su ih odbili.
Uložili su zatim žalbu na tu odluku Ustavnom sudu, no odgovor još nisu dobili iako su prošle dvije i pol godine.
A udruga Hrabro dijete je odlučila pokrenuti ovrhu. I to nedugo nakon što je u javnost izašao dokumentarani film o Nori Šitum “Život od milijun dolara”.
Zuber: Uvjeren sam da je riječ o osveti
Dokumentarac autora Roberta Zubera premijerno je prikazan u Puli prije nepunih mjesec dana.
Zuber je komentirao odluku o ovrhi. Smatra kako je ovdje riječ o osveti.
- Uvjeren sam da je riječ upravo o tome, osveti zbog svega rečenog u filmu, prigodno dva tjedna nakon zagrebačke premijere i veće medijske vidljivosti te teme. Jer moglo im se. Jer vidjeli su da i kad obitelj Šitum iznese materijalne dokaze, ništa se neće dogoditi - napisao je.