Glavni državni odvjetnik Dražen Jelenić je u intervjuu za N1 televiziju komentirao je nepravomoćnu presudu Milanu Bandiću i slučaj nestalnog spisa iz 2011. godine. Što se tiče gradonačelnika Milana Bandića, Jelenić je izjavio da ne misli kako ova presuda nije pljuska ni DORH-u niti USKOK-u.
- Koliko znam, USKOK je svoj posao odradio zakonito i svoj zaključak o postojanju osnovane sumnje utemeljio na zakonitim dokazima i očekujem da će iskoristiti pravna sredstva koja mu stoje na raspolaganju - izjavio je.
U pogledu nestalog spisa, Jelenić je kazao da ima sve što bi prema tim izjavama trebalo u tom spisu biti, odnosno što je bilo na raspolaganju tužitelju u trenutku kada je predlagao istražnom sucu provođenje hitnih istražnih radnji - kazao je Jelenić i dodao:
'Pribavili smo od Županijskog suda u Zagrebu njihove spise, od policije njihove, tako da bih mogao reći da je spis rekonstruiran.'
Na pitanje što je iz toga zaključeno, Jelenić je rekao da se 'radi o njima novom materijalu'.
- Da tako kažem, jer ja ga prije nisam vidio, niti ja doduše donosim odluke, ali novi je i za zamjenika na Općinskom sudu koji je zadužen s tim spisom. Očekujem da on u što kraćem roku moguće prouči taj materijal i da donese svoju odluku ima li tu ima osnovane sumnje protiv neke osobe ili nema i je li potrebno dalje nešto u tom pravcu - objasnio je.
Na pitanje novinara, Jelenić je o ispitivanju svjedoka u slučaju Todorić, Jelenić je objasnio da svjedoci nisu ispitani uoči odluci o izručenju ne zato da bi opstala osnova za određivanje istražnog zatvora, nego naprosto zato što do njih još nisu došli zapisnici o ispitivanju tih svjedoka.
- Koga god pitate od kolega tužitelja iz EU iz će vam reći da s Londonom, da je s njima najteže. I mogli bismo govoriti o tome zašto je Todorić od svih zemalja odabrao Veliku Britaniju - dodao je Jelenić.
Komentirajući nedavni posjet državnog odvjetnika Ruske federacije i predstavnike Sberbanke DORH, Jelenić je rekao da je tu riječ o nastavku dobre suradnje s generalnim tužiteljstvom Ruske federacije čiji počeci sežu u 2006. godine, kada je Državno tužiteljstvo s Generalnim tužiteljstvom Ruske federacije zaključilo memorandum o suradnji, a koji se ne odnosi na rad u konkretnim predmetima već na razmjenu dobrih praksi i zajedničke sastanke o zajedničkim problemima.
- U globaliziranom svijetu u kojem živimo su i problemi Tužiteljstava više-manje slični, pa je tako i u okviru toga programa suradnje potpisanoga prošle godine u Sočiju dogovoreno da se održe po dva radna sastanka svake godine, tako da je u okviru toga gospodin Čajka posjetio DORH. Nije spomenuo Agrokor uopće - niti o jednom konkretnom predmetu nismo razgovarali. Ono čemu smo dali prioritet u našim razgovorima je bila uporaba modernih tehnologija u radu državnih odvjetništava - bilo da se radi o radu na konkretnim predmetima, bilo o praćenju rada državnog odvjetništva. S jedne strane, bilo je riječi i o Institutu europskog javnog tužitelja i mogućim problemima u međunarodnoj pravnoj pomoći s trećim zemljama, među njih spada i Ruska fedracija. Što se tiče gospode i Sberbanke, oni su kao podnositelji prijave u predmetu Agrokor iskoristili svoje pravo da dođu i da se informiraju u onome dijelu u kojem mogu -objasnio je Jelenić.