Na prvoj sjednici Gradske skupštine nakon ljetne stanke, u četvrtak, 31. kolovoza, naći će se 23 točke, a osim one "vruće" o preimenovanju Trga maršala Tita zastupnici će odlučivati i o osnivanju novog gradskog ureda - Ureda za međugradsku i međunarodnu suradnju, te razdvajanju Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport u tri zasebna ureda.
Iako je zagrebački gradonačelnik Milan Bandić najavljivao da će o promjeni imena Trga maršala Tita odlučivati građani na referendumu, to se ipak nije dogodilo. Preimenovanje Trga maršala Tita bilo je preduvjet za suradnju i podršku stranke Bruna Esih - Zlatko Hasanbegović: Neovisni za Hrvatsku Bandićevoj Stranci rada i solidarsnosti, koja je imala relativnu većinu u Skupštini nakon lokalnih izbora u svibnju.
Pet zastupnika s liste Brune Esih bilo je potrebno Bandiću da zajedno s gradskim HDZ-om sastavi skupštinsku većinu. Nakon što je zadovoljen uvjet za prikupljenim potpisom 26 od 51 zastupnika za promjenu imena trga, između gradonačelnika Bandića i njegove Stranke rada Bandić Milan 365, HDZ-a te stranke Neovisni za Hrvatsku potpisan je uoči konstituirajuće sjednice sporazum o suradnji.
U medijima se u zadnje vrijeme počelo spekulirati da se Bandić želi "otarasiti" petero skupštinara Brune Esih i Zlatka Hasanbegovića, s kojima trenutačno ima tijesnu većinu, i složiti novu.
Zbog preimenovanja trga bunile su se stranke i udruge lijevog političkog spektra, a nedavno je na Trgu žrtava fašizma održan i prosvjed inicijative "Antifašizam je moj izbor".
Na sjednici zagrebačke Skupštine naći će se i točka o osnivanju Ureda za međugradsku i međuresornu suradnju, te o diobi Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport u tri zasebna ureda - Gradski ured za kulturu, Gradski ured za sport i mlade i Gradski ured za obrazovanje.
U Uredu za međugradsku i međunarodnu suradnju trebali bi se obavljati poslovi koji se odnose na predlaganje međugradske i međunarodne suradnje Zagreba s odgovarajućim jedinicama i njihovim udruženjima u zemlji i inozemstvu, suradnju s udrugama koje djeluje na području međugradske i međunarodne suradnje, s međunarodnim institucijama i organizacijama, kao i diplomatskim misijama u zemlji te hrvatskim misijama u inozemstvu, suradnju s Hrvatima izvan Hrvatske i poslove u vezi razvojne suradnje i humanitarne pomoći.
Zastupnici će na sjednici raspravljati i o pravu na novčanu pomoć za opremu novorođenog djeteta. Visina novčane pomoći iznosi 1800 kuna za prvo dijete, što će se isplatiti u dva jednaka obroka tijekom jedne godine, 3600 kuna za drugo dijete, što će se isplatiti u četiri jednaka obroka tijekom dvije godine, te 54.000 kuna za treće i svako daljnje dijete, što će se isplatiti u jednakim godišnjim obrocima tijekom šest kalendarskih godina.