To je to što me zanima!

Njemica (39) preminula roneći kod Labina, suprug ozlijeđen

Supružnici su u prijepodnevnim satima u organizaciji mjesnog ronilačkog kluba otišli na ronjenje. Na dubini od oko 36 m osjetili su poteškoće pa su počeli izranjati
Vidi originalni članak

Njemačka turistkinja M.L.B. (39) je u petak oko podneva smrtno je stradala prilikom ronjenja u moru u predjelu Sv. Marina nedaleko od Labina. Nakon što je izvučena iz mora liječnici labinske Hitne nisu joj mogli pomoći. O slučaju je izviještena labinska policija te lučka kapetanija koji utvrđuju okolnosti smrti nesretne žene. Ronilačka oprema i dokumentacija u svezi ronjenja je izuzeta a izvršiti će se testiranje ispravnosti roničačke opreme koju su nesretni supružnici koristili.

Prema prikupljenim informacijama njemački supružnici su u prijepodnevnim satima u organizaciji mjesnog ronilačkog kluba krenuli na ronjenje, za vrijeme ronjenja na dubini od oko 36 metara osjetili su određene poteškoće te su započeli postupak izranjanja na površinu, no na dubini od 10 metara, njemačka državljanka izgubila je svijest. Odmah po izranjanju započelo se sa postupkom pružanja prve pomoći, a dolaskom u prostor ronilačkoga kluba djelatnici Hitne pomoći primjenili su postupak reanimacije unesrećene, no nažalost bez uspjeha – stoji u priopćenju Ministarstva pomorstva, prometa i infrastrukture.

Suprug preminule, 43-godišnji M.T.B. je ozlijeđen pa su mu pomoć pružili liječnici Hitne iz Labina. Kako doznajemo život mu nije ugrožen.

Idi na 24sata

Komentari 20

  • polaris 27.07.2013.

    Ljudi moji. Ronjenje na boce je fenomenalna stvar. Amatersko ronjenje do 20m dubine uz kvalitetnu opremu koja može koštat i do 1000eura je sigurno i dovoljno. Sve preko toga ide se na vlastiti rizik. Ronjenje na dah bez ikakve obuke je jako opasno nešto kako da prvašića šaljete preko ceste a da mu ne objasnite kako prelazit cestu i koje opasnosti vrebaju. Da objsnim-najiskusniji ronioci na dah su poginili na 1 metar dubine.

  • 27.07.2013.

    U bivšem sistemu su tečajevi bili puno rigorozniji, sada su ronilački centri na svakom ćošku, uz upitan instruktorski kadar. A i ti brzinski tečajevi od dva dana ne ulijevaju mi povjerenje. Prošao pa znam.A što se ronjenja na dah tiče, svakodnevno u moru susrećem debele 60 - godišnjake turiste koji su "tempirane bombe" za moždani ili srčani udar pri ronjenju.

  • Putschi 27.07.2013.

    Uopce je suvisno komentirat i davat neke "nekvalicirane" savjete dok se ne cuje misljenje supruga unesrecene i strucnjaka za ron. medicinu!

Komentiraj...
Vidi sve komentare