Slaven Letica u svojoj knjizi Mala povijest Velike Srbije (izdanje Vuković & Runjić) navodi u fusnoti zanimljiv detalj, koji u Hrvatskoj nije naveliko komentiran premda je knjiga već neko vrijeme u prodaji. Letica, naime, prenosi optužbe koje su protiv današnjeg predsjednika Srbije Tomislava Nikolića, u Srbiji iznijeli Nataša Kandić, predsjednica Fonda za humanitarno pravo, i Vladimir Beba Popović, bivši ministar informiranja. Prema tim tvrdnjama, Tomislav Nikolić je u jesen 1991., osobno pobio skupinu hrvatskih civila, staraca.
“Bivši šef Ureda za informiranje u Đinđićevoj vladi Vladimir Popović” piše Letica, “izjavio je za beogradsku televiziju B92, u svibnju 2007., kako mu je nekadašnji šef srbijanske Službe državne bezbednosti (SDB) Jovica Stanišić, ispričao da je tadašnji Šešeljev zamjenik Tomislav Nikolić u selu Antin u jesen 1991. osobno pobio jednu skupinu civila. On je '91, lično, u selu Antin, zapadna Baranja, prilikom posjete nekom dobrovoljačkom odredu Srpske radikalne stranke, došao kao dužnosnik, i kad se tamo pekao vol, janjetina na ražnju, i kad se malo napio, navečer je, kako bi pokazao da je i on pravi Srbin, uzeo kalašnjikov i neke bake i djedove, njih jedno deset, petnaest, pobio i bacio ih u bazen...” Letica navodi i kako je zbog tih tvrdnji, Natašu Kandić tužila Srpska radikalna stranka, dok je Nikolić konstatirao kako u Antinu nitko nije poginuo. No, Fond za humanitarno pravo tvrdi da je ubijeno oko 50 Hrvata. Letica kao izvor navodi Wikipediju.
Letica u knjizi uglavnom analizira obnovu četništva u Srbiji i Republici Srpskoj. Osnovna mu je teza da Srbi, nakon gubitka ratova devedesetih, te odricanja od NOB-a i Tita, sada traže novo povijesno uporište, koje nalaze u ravnogorskom pokretu. Prema njegovom osobnom iskustvu sudjelovanja u jednoj banjalučkoj tv emisiji, u kojoj su gledatelji telefonski glasovali što misle o toj temi, “čak 80 posto gledatelja odobrava rehabilitaciju Draže i četničkog pokreta, dok joj se protivi samo njih 20 posto”.