Neosporno je da je u događaju poginula maloljetna Zrinka Gmaz, a teško ranjeni njezin brat Domagoj Gmaz i bratić Igor Karaula koji su kupali na lijevoj obali Kupe, dok je s druge strane rijeke skupina nepoznatih osoba ispalila rafal iz vatrenog oružja prema djeci. O pucnjavi svjedoče i čahure iz automatskog oružja koje su pronađene 4. kolovoza 1993. na desnoj obali Kupe, dok je ispitivanjem oštećenika utvrđeno da je rafalna paljba otvorena s druge strane rijeke, kazala je sutkinja Županijskog suda u Zagrebu Jadranka Kos.
UNPROFOR onemogućio očevid
Sutkinja je u obrazloženju pojasnila da je je sudac istrage sisačkog Županijskog suda 16. srpnja 1993. izašao na očevid tražeći od UNPROFOR-a da osigura mjesto počinjenja kaznenog djela, što su mirovne snage odbile učiniti zbog čega su izostali materijalni dokazi. Nadalje tijekom ispitivanja dostupnih svjedoka, čitanjem iskaza danas pokojnih svjedoka te iskazima svjedoka iz Srbije utvrdio ''kolektivna amnezija kod svjedoka u što sud ne može ulaziti'' te da svi ispitani svjedoci nisu mogli sa sigurnošću utvrditi tko je pucao na maloljetnike dok su se oni kupali na kupalištu Mala skela.
''Selo priča, no za donošenje osuđujuće presude sud mora imati čvrste dokaze. Zbog dječjih žrtava je s ljudske strane teško donijeti ovakvu presudu, ali u ovom slučaju ne postoje čvrsti dokazi za osuđujuću presudu', zaključila je sutkinja koja je zbog nedostatka dokaza nepravomoćno oslobodila Dragana Čavića zvanog Rambo kojem se sudilo u odsutnosti.
Čavića je optužena da je 16. srpnja 1993. oko 15 sati na okupiranom području Petrinje kao pripadnik izviđačko-diverzantske grupe u sklopu 31. petrinjske brigade tzv. VSK, zajedno s još nekoliko nepoznatih pripadnika iste postrojbe, došao do desne obale Kupe. Ona je tada predstavljala liniju razgraničenja. Čavić je primijetio kako se s druge strane rijeke kupaju i sunčaju tri mlađe osobe i s drugima iz svoje postrojbe je pucao u civile.