To je to što me zanima!

Nemar u bolnici: 'Iscurile' baterije na pacemakeru?!

Antun Čordašić godinama je imao pacemaker. Čekajući kontrolu uređaja preminuo je, a njegova supruga Milka sumnja da su se istrošile baterije
Vidi originalni članak

Šest godina Antun Čordašić (80) iz Našica imao je ugrađen pacemaker na srcu i bio je njime zadovoljan. On mu je uvelike poboljšao život pa se vitalni starac, povratnik iz Australije, unatoč slabom srcu, mogao vratiti aktivnijem životu. Svake godine u isto vrijeme, u svibnju, dobio bi poziv iz osječke bolnice da dođe na kontrolu srca i pacemakera, no ove godine poziva nije bilo.
- Prošao je peti mjesec, poziva nema. Primijetila sam da je Anti sve lošije. Plavile su mu usne, imao je jake bolove u leđima i slabije se kretao. Otišli smo kod njegove doktorice da ga pregleda i da joj kažemo kako poziva nema. Ona je bila zabrinuta, ali nam je rekla da će poziv sigurno doći - očajna priča Milka Čordašić, koja je iz dana u dan, ni ne znajući što se događa, gledala kako joj suprug umire.
Na dosadašnjim kontrolama Anti su rekli da mu je pacemaker u redu, ali ove godine se očigledno potrošio. Obitelj misli da su se baterije istrošile i da je njegovo slabo srce radilo samo svojom snagom, koliko je moglo izdržati.
- Izdržao je još mjesec dana i umro je 30. lipnja. Pored mene u krevetu. Šest tjedana nakon smrti dobio je poziv iz bolnice da dođe na kontrolu 26. kolovoza - kaže Milka. Kad je iz bolnice tražila da joj daju dokument iz kojega je vidljivo od čega je Antun umro, nisu joj ništa dali.
- Zato sam i mislila da je umro zbog oslabljenih baterija u pacemakeru i sada to hoće zatajiti - dodaje Milka, koja se sada seli natrag u Australiju. Ravnatelj osječke bolnice Željko Vranješ kaže da je obitelj trebala dovesti Antuna u bolnicu kad su primijetili da nešto nije u redu. Primili bi ga, kažu, preko reda.



INSPEKCIJA ĆE UTVRDITI ISTINU
Svaki pacemaker može izdržati nekoliko godina, a neki i 15-20, kažu nam u stručnim liječničkim krugovima. Sve ovisi o generaciji i modelu pacemakera. Bitno je i je li pacemaker radio stalno ili samo povremeno kad bi srce zablokiralo. Kod uređaja je u ovom slučaju moglo doći i do takozvanog mehaničkog loma, a iz dokumentacije pokojnog Čordašića sve bi trebalo biti vidljivo, upozoravaju nas liječnici. Što je posrijedi provjerit će i inspekcija Ministarstva zdravstva.

Idi na 24sata

Komentari 13

  • liftboymeister 20.08.2008.

    Treba ženu tužiti za ubojstvo, jer staroga ni otpeljala na pregled - pa nebuju doktori trčali za pacijentima, svašta u ovoj Rvackoj.

  • mare63 20.08.2008.

    e ja to ovako gledam!!! mi hrvati smo ponekad tako glupi i naivni!!! pa da meni muz umire ja bi isti dan otisla u bolnicu i tamo se borila za to a ne uvijek druge okrivila kao sto mi to hrvati znamo!!! svi su nam krivi, doktori, bolnica, sanader i ministarstvo!!! samo nikad mi sami nismo krivi, da jer smo mi hrvati savrseni, a svi drugi su budale i prevaranti!! nema posla, sanader je kriv! nema poziva za bolnicu, da bako postar je kriv!!! pa sta glupaco jedan nisi svoju doktoricu pitala da ti napise uputnicu...treba tebi para za avionsku kartu za australiju, pa idi tamo i seri tamo njima, jer vani zbog svakog sranja mozes sve i svakog tuzit!!! ajde jebem vam ovaku drzavu, kad se ne znate za sebe borit nego su vam svi drugi krivi!!!

  • zamet 20.08.2008.

    e,a sada bi trebalo da toj istoj bolnici iscuri par miliona kuna pa da drugi budu pažljiviji

Komentiraj...
Vidi sve komentare