To je to što me zanima!

Nekima nezamislivo, ali njima: 'Tarantule su baš jako ukusne'

Danas su pauci izvor dodatne zarade mnogim seljacima u Kambodži. U lipnju, dok traje kišna sezona, traje lov na ove osmonožce, tada posebno sočne i ukusne...
Vidi originalni članak

Veliki dlakavi pauci kod Europljana izazivaju različite osjećaje, no nikako ne i gastronomsku žudnju. U šumama Kambodže lov na pauke svakodnevni je način zarade kojeg novčića više, piše Novi list.  Kambodžani su tradicionalno koristili pauke za hranu i pogotovo za lijekove, no procvat nutricionističke kulture pauka dogodio se za vrijeme strahovlade genocidnog režima Crvenih Kmera.

Narod se okrenuo lovu na pauke, ne bi li kako preživjeli.

Danas su pauci izvor dodatne zarade mnogim seljacima u Kambodži. No lovci na pauke se boje da će se njihov broj smanjiti zbog krčenja šuma. 

U selu Krasing lovci na tarantule krenuli su u pohod opremljeni motičicama za kopanje rupa u potrazi za paucima. Khim Khoy i njegova supruga Em Nak, oboje dvadeset i dvogodišnjaci, dio su ekipe seljana koja u lipnju, dok traje kišna sezona polaze u lov na osmonožce, tada posebno sočne i ukusne. 

- Tarantule su ukusnije od cvrčaka. Moram doći ovdje, jer su tarantule vrlo rijetke u Pnom Penu - rekao je kupac Om Kumpheak (27), bacajući svježe ulovljenog pauka u vrelo ulje kako bi ga degustirao. 

- Nikad me nije ugrizla tarantula - rekao je Khim Khoy dok je u iskopanu rupu zavlačio ruku i zatim nježno izvukao svoju lovinu. Svaka tarantula košta 0,12 dolara. 

- Kada je dobar dan, mogu zaraditi više od 12 dolara - rekao je Khoy.

On svoj ulov prodaje na tržnici u gradu Skuon, 70 kilometara sjeverno od Pnom Pena. Tu je najveće tržište pauka u Kambodži, a posao svake godine raste.

Idi na 24sata

Komentari 15

  • Karadarko_1 26.06.2017.

    Mljac

  • 26.06.2017.

    A ne znam, da idem tamo na putovanje vjerojatno bih probala. Nisu mi gadljivi za jest, jedino ga ne bih voljela vidjeti u kuci da hoda 😆

  • 26.06.2017.

    užas

Komentiraj...
Vidi sve komentare